Суддя Печерського суду, яка наклала арешт на майно Порошенка, потрапила до бази "Миротворця"

Бортницьку назвали "співучасницею злочинів щодо фабрикування кримінальних справ стосовно свідомо невинуватих осіб"
Фото: graty.me
Суддя Печерського районного суду Києва Віта Бортницька, яка наклала арешт на майно п'ятого президента України Петра Порошенка, потрапила до бази сайта "Миротворець".

Повідомляють, що до "Миротворця" суддю занесено за "свідомі дії, спрямовані на руйнування судової системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї".

Її також назвали "співучасницею злочинів щодо фабрикування кримінальних справ стосовно свідомо невинуватих осіб".

На сайті опублікували перелік справ, через які, на думку авторів "Миротворця", прізвище Бортницької потрібно занести до бази даних. Серед них – арешт майна й телерадіокомпаній, які "Порошенку не належать"; пом'якшення запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в жовтні 2021 року підозрюваному в державній зраді та фінансуванні тероризму нардепу від фракції "Опозиційна платформа – За життя" ОПЗЖ Вікторові Медведчуку; відмова у зміні запобіжного заходу фігуранту справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрієві Антоненку, а також відмова його адвокатам у доступі до результатів експертиз у справі.

Повідомляють, що ще одна причина, через яку Бортницька потрапила в базу "Миротворця", – закриття нею 2019 року кримінального провадження за обвинуваченням колишніх народних депутатів із фракції "Партія регіонів" Олександра Єфремова, Сергія Гордієнка та Олександра Стояна в організації ухвалення "диктаторських законів" 16 січня 2014 року.

Контекст:

Сайт "Миротворець" було створено 2014 року з ініціативи тодішнього радника глави МВС України Антона Геращенка. Організація називає себе центром дослідження ознак злочинів проти національної безпеки.

Геращенко зазначав, що волонтери сайта "Миротворець" створили карту локалізації російських сепаратистів, терористів та бойовиків, які воювали проти України.

До бази проєкту заносять пособників терористів, порушників міжнародно визнаних кордонів України, тих, хто, на думку учасників проєкту, вчиняє дії, спрямовані проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

У грудні 2021 року кіберполіція України розпочала досудове розслідування через розміщення персональних даних на сайті "Миротворець" після звернення уповноваженої Верховної Ради із прав людини Людмили Денісової.