У Київ прибув американський сенатор-республіканець Грем
У Київ 18 березня прибув американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Про це в Telegram повідомило посольство США в Україні.
"Непохитна підтримка США має вирішальне значення для успіху України у протистоянні незаконній повномасштабній війні з Росією", – ідеться в повідомленні.
У посольстві зазначили, що Грем і тимчасовий повірений у справах США в Україні Роберт Нідем зустрілися з представниками Центру протидії корупції, Transparency International Ukraine і фонду DEJURE, "щоб почути про подальші антикорупційні зусилля України, які допоможуть Україні досягти своєї мети – євроорієнтованого, демократичного майбутнього".
Контекст:
20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.
Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні".
Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців експрезидент Дональд Трамп. Він вважає, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію, який не мають прив'язувати до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.
Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, але без угоди про міграційну реформу й безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників.
Спікер Палати представників США Майк Джонсон розкритикував законопроєкт через те, що він не регулює питання безпеки кордонів США. 13 березня Джонсон заявив, що Палата представників підготує свій законопроєкт із допомогою для України. Імовірно, він передбачатиме підтримку України у вигляді кредитів або лендлізу.
У Білому домі закликали Джонсона поставити на голосування законопроєкт із допомогою Україні на понад $60 млрд, який уже проголосував Сенат у лютому.