Україна й Люксембург готують до підписання безпекову угоду – Зеленський

Зеленський обговорив із премʼєром Люксембургу Люком Фріденом (на фото) співпрацю у сфері оборони
Фото: EPA

Україна невдовзі може підписати з Люксембургом двосторонню безпекову угоду. Про це 13 травня заявив президент України Володимир Зеленський у соцмережі X.

Він повідомив, що провів телефонну розмову із премʼєр-міністром Люксембургу Люком Фріденом. Зеленський зазначив, що обговорювали можливість фінансування Люксембургом оборонної підтримки для України.

"Готуємося зафіксувати це у двосторонній безпековій угоді", – повідомив президент.

Сторони також обговорили очікування від Глобального саміту миру у Швейцарії. Люксембург підтвердив свою участь у ньому.

"Я радий, що Люксембург підтвердив свою участь, а також готовність працювати з країнами, які перебувають під російським інформаційним впливом", – додав Зеленський.

Контекст:

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом НАТО, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до Альянсу.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснювали в Раді нацбезпеки і оборони.

Наразі Україна підписала безпекові гарантії з дев'ятьма країнами: Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Італією, КанадоюНідерландами, Фінляндією і Латвією.

1 травня Зеленський розповів, що Україна готує ще сім угод щодо гарантій безпеки, зокрема зі США.