Україна розробила маршрут для кораблів із зерном та іншою продукцією і не потребує "зернової угоди" – Жданов

Олег Жданов: На сьогодні вималювалася абсолютно нова угода, без участі Росії, без участі Туреччини й без участі ООН
Фото: glavred.info

"Зернова угода" виявила всіх членів "кремлівської адміністрації" та продемонструвала, хто насправді розпалює війну. Але Україна більше не потребує цієї угоди – спільно з партнерами Україна вже розробила маршрут, яким курсуватимуть кораблі із зерном та іншою українською продукцією. Про це заявив військовий експерт, полковник Олег Жданов на YouTube-каналі "Фабрика новин".

"Зернова угода" виявляє всі кремлівські консерви і змінює картину того, що відбувається, рівно навпаки. [Генсек ООН Антоніу] Гутерріш пропонує зняти всі санкції і ввімкнути SWIFT, тобто виконати всі "хотілки" [президента Росії Володимира] Путіна щодо "зернової угоди". Він проштовхує наративи рашистської федерації і тим самим розпалює конфлікт. Запитання: навіщо тоді вводили санкції, якщо зараз їх треба скасувати і дати Росії можливість заробляти валюту для проведення війни?" – заявив Жданов.

Він висловив упевненість, що Путін посилив тиск на деяких світових лідерів та вимагає повернення "зернової угоди" через те, що Україна спільно з партнерами розробила власні морські коридори.

"На сьогодні вималювалася абсолютно нова угода, без участі Росії, без участі Туреччини й без участі ООН. Ця угода проглядається між Україною, Сполученими Штатами, Великобританією, Румунією та ще низкою країн. Розроблено новий маршрут проходження цивільних суден із зерном та іншою українською продукцією. Цей маршрут пролягатиме через територіальні води країн Чорноморського басейну й далі через Босфор", – пояснив Жданов.

Експерт підкреслив, що гарантуванням безпеки цього коридору займаються зокрема Румунія та Болгарія, а прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак заявив, що королівські ВПС патрулюватимуть повітряний простір в акваторії Чорного моря, щоб гарантувати безпеку цивільних суден під час проходження в українські порти й назад.

"Плюс Румунія та Сполучені Штати разом з Україною розпочинають щорічні морські навчання Sea Breeze 2023, які відбудуться в Чорному морі й у дельті Дунаю, їх присвячено знешкодженню морських мін. Ці заходи також спрямовано на гарантування безпеки цивільного судноплавства. Тому Путін так активізувався і так тисне на [президента Туреччини Реджепа] Ердогана, вимагаючи від нього просування його вимог у "зерновій угоді", – переконаний він.

Контекст:

Україна позбавила Росію панування в Чорному морі, заявив 11 лютого 2023 року тодішній міністр оборони України Олексій Резніков. Глава об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк у серпні зазначала, що окупанти ретельно розосереджують свої кораблі в акваторії Чорного моря, оскільки бояться ударів українських надводних дронів. Попри це, РФ постійно використовує кораблі Чорноморського флоту РФ для ракетних ударів по Україні, водночас, як зазначала спікерка ОК "Південь", у ворога є практика застосування ракетоносіїв просто з бухт базування.

За даними Генштабу ЗСУ станом на 11 вересня, за час повномасштабного вторгнення російська армія втратила 19 кораблів і катерів, включно з флагманом Чорноморського флоту Росії ракетним крейсером "Москва". Його ЗСУ підбили 13 квітня 2022 року. В Одеській ОВА повідомили, що по кораблю завдали удару ракетами "Нептун". У підсумку крейсер затонув.

11 вересня 2023 року в ГУР МО заявили про повернення "вишок Бойка" під контроль України внаслідок унікальної спецоперації.

За словами воєнних експертів, із 2018 року охорону вишок, укріплених російськими спецпризначенцями, передали Чорноморському флоту Росії з цілодобовою ротацією бойових кораблів, повідомило "Крим.Реалії". На них також встановили радіолокаційні станції, які дають змогу контролювати надводний та повітряний простір між Кримом та Одеською областю, і гідроакустичні системи, котрі дають можливість "бачити" підводний простір, говорив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.