Зеленський прийняв Бербок і передав подяку Шольцу. Говорили про посилення ППО та євроінтеграцію України

Окрему увагу на зустрічі Зеленський і Бербок приділили зміцненню української ППО, зокрема для захисту "зернового коридору"
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський провів у Києві переговори з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок. Про це повідомила 11 вересня пресслужба глави Української держави.

"Відбувся обмін думками щодо європейської інтеграції України та прогресу, досягнутого нашою державою у виконанні рекомендацій Європейської комісії щодо статусу кандидата на вступ до ЄС", – розповіли в Офісі президента України.

Зеленський докладно розповів главі МЗС ФРН про нагальні потреби сил оборони України на полі бою.

"Окрему увагу було приділено подальшому зміцненню української ППО, зокрема для захисту півдня України та "зернового коридору", – ідеться в повідомленні.

Президент України наголосив на важливості додаткової допомоги з боку партнерів для посилення артилерії ЗСУ, зокрема системами калібру 155 мм і ракетами великої дальності.

Глава Української держави подякував Німеччині за підтримку України, зокрема військову й фінансову, окремо звернувши увагу на новому пакеті оборонної допомоги з боку ФРН і суттєвому внеску в посилення ППО України.

"Я дякую канцлеру [Німеччини Олафу] Шольцу, його команді й усьому німецькому народу. Під час мого візиту до Німеччини ми відчували сильну підтримку з боку вашого суспільства", – наголосив Зеленський.

Президент зазначив, що Україна налаштована на тісне співробітництво з Німеччиною в підготовці до наступної міжнародної конференції з відновлення України, яка відбудеться в Берліні влітку 2024 року. Зеленський заявив, що вважає важливим забезпечити максимально конкретні практичні результати цього заходу.

Раніше Бербок 11 вересня під час візиту в Київ заявила, що вступ нових країн в Євросоюз є неминучим наслідком вторгнення країни-агресора Росії в Україну.

Контекст:

11 жовтня 2022 року тодішній міністр оборони Олексій Резніков оголосив про доправлення першої німецької системи ППО IRIS-T в Україну. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив 24 жовтня, що Німеччина найближчим часом надасть Україні ще три системи IRIS-T. 19 квітня Німеччина передала Україні другий із чотирьох обіцяних комплексів протиповітряної оборони IRIS-T. Окрім того, Україна використовує німецькі самохідні зенітні установки Gepard.

Німецький виробник зброї Diehl Defence планує збільшити виробництво зенітних ракетних комплексів IRIS-T. Про це 5 вересня повідомив головний програмний директор компанії Гаральд Бушек, заявивши, що в Україні німецька ППО демонструє рекордну ефективність.

Посилення української ППО – тема, яку союзники неодноразово обговорювали на зустрічах у форматі "Рамштайн". Після зустрічі контактної групи міжнародної допомоги у форматі "Рамштайн", котра відбулася 12 жовтня минулого року, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі озвучив план, згідно з яким українське небо мали закрити системи ППО різної дальності й висоти. На той момент у країни вже була перша установка IRIS-T і чекали на прибуття NASAMS, а згодом, навесні 2023-го, Україна отримала перші системи Patriot.