Україна й Великобританія підписали кредитну угоду на £2 млрд для фінансування оборонних потреб
Україна й Великобританія підписали кредитну угоду на £2 млрд (понад $2,5 млрд), яка передбачає надання кредиту на фінансування оборонних потреб України. Про це 19 липня повідомили в пресслужбі Міністерства оборони України.
"Від імені урядів України й Великобританії двосторонній документ підписали міністр оборони Рустем Умєров і міністр оборони Джон Гілі", – написали у відомстві.
Метою угоди є забезпечення фінансової підтримки для посилення обороноздатності України, включно із закупівлею сучасного озброєння, військової техніки й інших засобів оборони відповідно до стандартів НАТО.
"За умовами рамкової угоди кредит буде використаний на масштабні проєкти з розвитку обороноздатності України, що знизить навантаження на державний бюджет і дозволить у короткостроковій перспективі отримати необхідне озброєння для захисту нашої держави, перш за все – у сфері протиповітряної оборони", – зазначив міністр оборони України Рустем Умєров.
Кредит надали на 15 років із можливістю продовження й за вигідною відсотковою ставкою.
Контекст:
Великобританія послідовно підтримує Україну на тлі російської агресії, надаючи фінансову, військову й гуманітарну допомогу.
За даними бібліотеки Палати громад Великобританії станом на жовтень 2023 року, Сполучене Королівство надало Україні військову допомогу на £4,6 млрд (зокрема 2022 року – на £2,3 млрд). Також Великобританія організувала програму підготовки українських військових, навчання українських льотчиків на сучасних винищувачах, надає Україні далекобійні ракети.
Експрем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак під час візиту до Києва 12 січня оголосив про виділення найбільшого з початку війни пакету оборонної допомоги Україні від Великобританії – на £2,5 млрд ($3,1785 млрд). Загалом Сполучене Королівство надало допомоги Україні більше ніж на £12 млрд ($15,2568 млрд), додав він.
Окрім того, Сунак і Зеленський у Києві підписали угоду у сфері безпеки між країнами. Договір між Україною і Великобританією став першою двосторонньою угодою про гарантії безпеки, погоджені під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами "Великої сімки" й державами, які до них приєдналися.