Зеленський обговорив морську коаліцію з новим прем'єром Великобританії та запросив його до України

Зеленський і Стармер зустрілися в Лондоні
Фото: president.gov.ua

19 липня під час офіційного візиту до Великобританії президент України Володимир Зеленський провів переговори з прем'єр-міністром Кіром Стармером. Про це повідомив сайт глави держави.

Президент розповів про ситуацію на фронті й наголосив на потребі розширення далекобійних можливостей українських сил оборони. Зеленський також поінформував про затвердження основних положень стратегії морської безпеки України, а також обговорив реалізацію коаліції з розвитку морських можливостей України, створеної з ініціативи Лондона.

Політики обговорили додаткову підтримку оборонної промисловості в Україні, зокрема спільного виробництва нової техніки. На зустрічі також ішлося про підготовку угоди про партнерство між країнами на 100-річний період, інформує пресслужба глави держави.

У повідомленні зазначають, що нещодавно призначений прем'єр-міністром Стармер погодився на запрошення Зеленського приїхати в Україну.

Контекст:

Великобританія послідовно підтримує Україну на тлі російської агресії, надаючи фінансову, військову й гуманітарну допомогу.

За даними бібліотеки Палати громад Великобританії станом на жовтень 2023 року, Сполучене Королівство надало Україні військову допомогу на £4,6 млрд (зокрема 2022 року – на £2,3 млрд). Також Великобританія організувала програму підготовки українських військових, навчання українських льотчиків на сучасних винищувачах, надає Україні далекобійні ракети.

Експрем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак під час візиту до Києва 12 січня оголосив про виділення найбільшого з початку війни пакету оборонної допомоги Україні від Великобританії – на £2,5 млрд ($3,1785 млрд). Загалом Сполучене Королівство надало допомоги Україні більше ніж на £12 млрд ($15,2568 млрд), додав він.

Крім того, Сунак і Зеленський у Києві підписали угоду у сфері безпеки між країнами. Договір між Україною і Великобританією став першою двосторонньою угодою про гарантії безпеки, погоджені під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами "Великої сімки" й державами, які до них приєдналися.