Веніславський: Поїздка нардепа Шевченка до Лукашенка – вирок самому Лукашенку
"Для мене його поїздка до Лукашенка – насамперед вирок самому ж Лукашенку, бо він зустрівся з якимось депутатом, якого ніхто не знає. Він уже в такій ситуації, що доводиться хапатися за якусь ілюзорну можливість продемонструвати, що його ще хтось поважає. По-людськи Лукашенка шкода", – сказав Веніславський.
Він вважає, що, оскільки Шевченка обирали як представника пропрезидентської партії "Слуга народу", а за зовнішні відносини відповідає глава держави, – перед поїздкою до Білорусі йому необхідно було щонайменше "узгодити свою позицію і заплановану зустріч".
"До депутатства я його не знав. Познайомився вже в парламенті. З початку нашого спілкування звернув увагу: він вважає себе генієм політики, якого не цінують та не визнають. Нинішні події навколо нього – наслідок того, що він хоче показати цю свою геніальність і бачення стратегічних речей, які, окрім нього, ніхто не бачить. А це, знаєте, питання до іншої сфери наукових знань", – пояснив Веніславський.
Контекст:
Верховна Рада 15 вересня 2020 року ухвалила постанову щодо подій у Білорусі, у якій заявила, що президентські вибори там не були ні вільними, ні чесними, і засудила застосування силовиками Білорусі надмірної сили і жорстокості щодо протестувальників. Незважаючи на офіційну позицію Києва, у серпні нардеп Шевченко опублікував у Facebook привітання Лукашенка з перемогою і висловив думку, що проти результатів виборів виступають молоді люди, яким "хочеться адреналіну, але не хочеться платити податки", і закликав білорусів "простити гріхи Лукашенка".
20 квітня 2021 року в Мінську відбулася зустріч Шевченка з Лукашенком, якого Україна не визнає президентом Білорусі. Водночас український нардеп заявив, що "давно мріяв" познайомитися з Лукашенком, а "36% українців хотіли б бачити Лукашенка своїм президентом".
У фракції "Слуга народу" підкреслили, що нардепа не делегували на цю зустріч партія або офіційні відомства України і після повернення в Україну Шевченку доведеться пояснити свої дії.
На засіданні фракції 22 квітня ухвалили рішення провести голосування через збір підписів щодо подальшої участі депутата у складі фракції "Слуга народу" в парламенті. За інформацією ЗМІ, Шевченко на засіданні просив, щоб його виключили з фракції, і заявив, що його політичні погляди не збігаються з поглядами політсили.
23 травня після затримання опозиційного блогера Романа Протасевича в Білорусі (для цього в Мінську приземлили пасажирський літак, що прямував з Афін до Вільнюса) Шевченко висловився на підтримку влади Білорусі.
24 травня стало відомо, що Шевченка виключили з фракції "Слуга народу" у Верховній Раді.
Веніславський пояснив, що позбавити депутатського мандата Шевченка не можна у зв'язку з тим, що його обрано в парламент за мажоритарним округом.