Зерно і зброя в обмін на голоси. ЗМІ пишуть, що Росія намагається повернутися до Ради ООН із прав людини
Країна-окупант Росія веде агресивну кампанію з метою домогтися повернення до Ради ООН із прав людини (РПЛ). Про це 26 вересня повідомляє ВВС із посиланням на дипломатів, які були присутні в Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку.
10 жовтня Генасамблея обиратиме дві нові країни із Центральної та Східної Європи, які на наступні три роки замінять у Раді ООН із прав людини, і Росія конкурує з Албанією й Болгарією, ідеться в матеріалі.
За даними ВВС, представники РФ "пропонують малим країнам зерно і зброю в обмін на їхні голоси".
Співрозмовники телекомпанії не відкидають, що внаслідок цього країна-агресор може повернутися до Ради ООН із прав людини.
Дипломати, з якими говорила ВВС, розповіли, що в ООН поширюють документ, у якому йдеться, що Росія нібито має намір "просувати принципи співробітництва і зміцнення конструктивного взаємоповажного діалогу в раді з метою пошуку адекватних вирішень питань прав людини".
Країна-агресор також нібито збирається "запобігти посиленню тенденції перетворення РПЛ на інструмент, що служить політичній волі однієї групи країн", яка нібито "карала нелояльні уряди за їхню незалежну зовнішню політику".
Контекст:
7 квітня 2022 року Генасамблея ООН зупинила членство Росії в Раді з прав людини. За це рішення проголосувало 93 члени Генасамблеї, проти – 24, утрималося – 58.
Одразу після голосування РФ оголосила, що ухвалила рішення про дострокове припинення своїх повноважень члена Ради ООН із прав людини.
Загалом до РПЛ входить 47 держав.