"Готували рідним "сюрприз". Двоє українців у гідрокостюмах ледь не потонули, намагаючись потрапити додому з Румунії через річку Тиса. Фото photo icon

Із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну прикордонники виявили по обидва береги Тиси тіла 19 чоловіків, які під час спроби переплисти річку втопилися, зазначили у ДПСУ
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон / Facebook

Двоє жителів Закарпатської області, які перебували в Чехії, спробували незаконно перетнути кордон із Румунії в Україну через річку Тиса, чоловіки мало не втопилися. Про це повідомляють у Facebook Західного регіонального управління ДПСУ 30 грудня.

Зазначають, що українські та румунські прикордонники врятували чоловіків, які "готовили рідним "сюрприз" – зустріти Новий рік у сімейному колі.

"Незважаючи на те, що обидва були одягнені в гідрокостюми, уже на перших хвилинах занурення через переохолодження і потужну течію чоловіки почали втрачати сили і були дезорієнтовані, – ідеться в повідомленні. – Одного з них течією відкинуло назад на румунський берег, де його врятували румунські прикордонники, інший дістався українського берега, однак через знесилення самостійно вибратися з води не зміг. […] Однією рукою порушник тримався за кущі дерев, в іншій тримав телефон, із якого намагався викликати когось на допомогу".

Прикордонники витягли замерзлого чоловіка з води та доправили в підрозділ, де надали можливість переодягнутися в сухий одяг і зігрітися, додали в ДПСУ.

"Загалом від початку повномасштабного вторгнення [країни-агресора] Росії в Україну прикордонники виявили по обидва береги Тиси тіла 19 чоловіків, які під час спроби перепливання річки втопилися", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків. Торік президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

ЗМІ розповіли наприкінці листопада, що від початку повномасштабної агресії РФ до Європи виїхало 650 тис. українських чоловіків призовного віку. Водночас не повідомляли, скільки серед них батьків трьох і більше дітей чи осіб, які мають інвалідність І–ІІ груп або інші законні підстави для виїзду в умовах воєнного стану. Також невідомо, яку частку із цього числа становлять чоловіки призовного віку, які виїжджали з окупованих територій через країну-агресор РФ.