Шмигаль розповів, скільки українців оформили броню від мобілізації

Шмигаль пообіцяв оновлення системи бронювання співробітників для бізнесу
Фото: kmu.gov.ua

В Україні допускають варіант збільшення обсягів економічного бронювання від мобілізації для громадян, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES). Про це 15 вересня пише NV.

Шмигаль зазначив, що влада України планує оновлення бронювання для бізнесу найближчим часом, але обов'язково з дотриманням принципу "воюй або працюй".

"У країні, що воює, немає іншого шляху, ніж коли частина населення воює і платить за нашу майбутню перемогу своїми життями, інша частина населення повинна, безумовно, працювати, наповнювати бюджет, виробляти зброю, створювати все для того, щоб підтримати тих, хто сьогодні на передовій", – наголосив прем'єр-міністр.

За словами Шмигаля, станом на зараз у бізнесі заброньовано від мобілізації понад 900 тис. осіб. Він зазначив, що уряд може передбачати ще більшу кількість заброньованих у бізнесі, але за умови, щоб була дотримана повністю "математика" мобілізації.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Минулого разу їхню дію продовжили із 12 серпня 2024 року на 90 діб.

У березні 2024 року Шмигаль заявив, що Кабмін напрацьовує більш "справедливий" підхід до бронювання військовозобов'язаних з урахуванням рівня заробітної плати, податкового навантаження та впливу на економіку. Розроблення "справедливого механізму" бронювання працівників підприємств, які підпадають під військовий призов, анонсував і президент Володимир Зеленський.

27 серпня на форумі "Україна 2024. Незалежність" Шмигаль заявив, що в Україні планують ввести принцип "воюй або працюй", який передбачає виведення з тіні ринку праці, це один зі способів зібрати додаткові кошти в держбюджет.