Кулеба: Щодо виробництва боєприпасів ми внутрішньо вийшли на непогані результати

Куліба розповів про виробництво боєприпасів в Україні

Україна вийшла на непогані показники щодо виробництва боєприпасів, вважає міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Про це він заявив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" 3 серпня.

Він висловив сподівання, що в Євросоюзі "нарешті вирішили всі свої внутрішні питання", і система виробництва боєприпасів для України запрацює.

"Але оскільки йдеться про ЄС, де дуже багато різних норм і процесів, ніколи не знаєш, що в них на завтра. Щодо боєприпасів ми вийшли внутрішньо на непогані результати. Треба віддати належне команді [міністра з питань стратегічних галузей промисловості України] Олександра Камишіна та АТ "Українська оборонна промисловість", – заявив глава МЗС.

За його словами, якщо раніше МЗС переважно сконцентровано безпосередньо на пошуку снарядів у світі, то зараз "додався не менш важливий паралельний трек" – пошук комплектування для виробництва боєприпасів в Україні.

"Ми бачимо, що створено промислову потужність, і вона може працювати і задовольняти не повністю, але непогано, наші потреби, якщо буде постачання пороху, сумішей і, умовно скажемо, комплектуючих, необхідних для цього", – заявив він.

Контекст:

5 липня президент України Володимир Зеленський заявив у вечірньому зверненні, що   "постійно є прогрес у виробництві зброї в Україні".

Нарощування виробництва боєприпасів – одне із завдань, поставлених новопризначеному гендиректору державного "Укроборонпрому" Герману Сметаніну.

Окрім того, у березні 17 держав – членів ЄС та Норвегія домовилися про спільні закупівлі боєприпасів. 23 березня лідери ЄС схвалили угоду, яка має на меті доправити Україні 1 млн артилерійських снарядів протягом найближчих 12 місяців. 5 травня ЄС схвалив виділення €1 млрд на закупівлю боєприпасів для України.

У травні верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявляв, що Україна вже отримала 220 тис. артилерійських снарядів та 1,3 тис. ракет у межах цього плану.

Камишін розповів 9 липня, що у червні 2023 року було вироблено більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь 2022 рік. Скільки саме, міністр не уточнив, наголосивши, що це є таємницею.