"Ми контролюємо ступінь напруження". Гуменюк заявила, що в окупантів у Криму "буде багато роботи"

Гуменюк наголосила, що у Криму внаслідок діяльності ЗСУ ситуація "стабільно напружена"
Фото: Павло Дацковський / gordonua.com

Російські військові сприймають тимчасово окупований Крим як хаб для озброєння та ресурсів, але сили оборони України працюють над тим, щоб загарбники не почувалися спокійно "ані в місцях теперішньої дислокації, ані на шляху прямування". Про це глава об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявила 23 грудня в ефірі національного телемарафону, який транслює в YouTube телеканал "Рада".

"Ситуація там [у Криму] стабільно напружена. Ми контролюємо ступінь цього напруження для того, щоб в окупантів не було розуміння, що вони утворили для себе безпечний хаб озброєння й техніки, живої сили і можуть постачати звідти на будь-яку територію України", – наголосила Гуменюк.

Речниця зазначила, що внаслідок цього логістика в окупантів "надзвичайно уповільнена" і не відповідає вимогам лінії бойового зіткнення.

"Але ми не схильні недооцінювати ворога. Знаємо, що в них накопичення на материковій Україні досить великі і вони продовжують маневрувати між східними та південними напрямками для того, щоб розподіляти ці сили та ресурси, де вони їм найпотрібніші", – сказала вона.

Гуменюк не стала відповідати на запитання про те, що відбувалося у Криму вночі 23 грудня, заявивши, що таку інформацію треба тримати "у напівтуманному стані".

"В окупантів там буде багато роботи, а готувати їх до неї – не моє завдання", – заявила речниця.

22 грудня Telegram-канал "Крымский ветер" заявляв про потужний вибух в Армянську, який було чути навіть у Джанкої (на відстані понад 70 км).

Українські військові та "влада" окупантів не коментували інциденту.

За інформацією каналу, яка потребує підтвердження, неподалік Армянська сталася детонація на землі після запуску ракет із ЗРК С-300.

23 грудня, за повідомленнями "Крымского ветра", у тимчасово окупованому Севастополі та низці інших населених пунктів Криму оголосили повітряну тривогу, окупанти перекривали Керченський міст і використовували димову завісу.

Контекст:

Росія окупувала Крим після блокування українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна та більшість інших країн.

24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася на материкову частину України, зокрема із Криму.

Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму.

Україна готує наступного року напрацювання, які дадуть "дуже хорошу здатність" для того, щоб російські окупанти "відійшли назавжди" з українського Криму, повідомили в Міноборони країни у грудні 2023 року.