"Поки під ногами болото". Путін відтермінував вторгнення в Україну – NYT

Тепла українська зима сповільнила замерзання землі, що ускладнює пересування важких транспортних засобів та озброєння Росії, пише видання
Фото: ЕРА
Президент Росії Володимир Путін змушений був відкласти ймовірне вторгнення в Україну до весни через несприятливі погодні умови для пересування військової техніки. Про це 10 січня повідомило видання The New York Times із посиланням на інформацію, яку надали офіційні американські особи.

США прогнозували, що у грудні та на початку січня до кордону з Україною стягнуть додаткові російські війська, чисельність яких сягне 175 тис. осіб, пише видання.

Але на заваді Росії стала відносно тепла зима, що сповільнило замерзання землі й ускладнило рух важкого транспорту та озброєнь.

"Строк, який встановив Путін для введення військ, зрушився ближче до весни", – пише видання.

За словами високопоставлених представників влади США, поки під ногами болото, Путін може бути змушений відкласти наземний наступ щонайменше до лютого.

У зв'язку із цим адміністрація президента США Джо Байдена консультується з метеорологами щодо погоди в Україні протягом найближчих тижнів, а військова розвідка країни уважно відстежує переміщення російських військ, повідомляє The New York Times.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомив 22 грудня, що в зоні 200 км від кордону країни перебуває 122 тис. російських військових.

У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями", заявили, що "Росія не збирається ні на кого нападати й не виношує жодних агресивних планів", і звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.

США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

17 грудня МЗС РФ поширило передані Вашингтону російські проєкти договору зі США та угоди з НАТО про так звані гарантії безпеки. Зокрема, у них ідеться, що США мають узяти на себе зобов'язання унеможливити подальше розширення НАТО "у східному напрямку", відмовитися від приймання до Альянсу держав, які раніше входили до СРСР.

Президент РФ Володимир Путін 23 грудня на щорічній пресконференції відповів на запитання, чи нападатиме Росія на Україну. За його словами, дії Москви "залежатимуть не від перебігу переговорів [про просування НАТО на схід], а від безумовного підтримування безпеки Росії сьогодні й на історичну перспективу".

29 грудня в Держдепартаменті США повідомили, що в січні проведуть переговори з Москвою щодо вимог про "гарантії безпеки": 10 січня відбувся діалог між Сполученими Штатами та РФ щодо стратегічної стабільності, 12 січня Росія та НАТО планують провести зустріч на рівні Ради Росія – НАТО, а на 13 січня заплановано зустріч представників РФ та ОБСЄ.