Політтехнолог Шейтельман: Росіяни чекають на форс-мажорні ситуації. Наприклад, смерть Байдена чи революцію в Німеччині. Вони ж змову там робили G

Шейтельман переконаний, що Росія сподівається на екстраординарні події, які могли б змінити ситуацію для РФ на краще
Скріншот: Особистість з Сергієм Дойком / YouTube

Росія розраховує, що на Заході відбудеться якась форс-мажорна ситуація, яка змінить ставлення до війни і знизить підтримку України, іншої стратегії у президента РФ Володимира Путіна наразі немає. Таку думку висловив ізраїльський політтехнолог Михайло Шейтельман, який живе в Україні, в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Вони [російська верхівка] не можуть [придумати нічого нового], у них немає нової фантазії на щось таке: велике. Вони будуть ось так робити. Але питання, на скільки вистачить нас, на скільки вистачить Європи, Заходу ось у такому саме буцаннї, великому", – вважає Шейтельман.

На його думку, Росія зараз покладається на випадок.

"Я вам чесно скажу: вони чекають на форс-мажорні ситуації. Ось це їхній розрахунок. Наш, до речі, теж насправді. Тільки наші кращі. У нас очікування позитивні, а в них – не дуже. Вони чекають, що помре [президент США Джо] Байден – і якась [віцепрезидентка США Камала] Гарріс, випадково очоливши США, скаже... Ну, наприклад. Або, там, революція в Німеччині. Пам'ятаєте, вони ж зараз якусь змову робили? Когось розстріляти, вбити..." – сказав політтехнолог.

Ось на такі ситуації, на думку Шейтельмана, розраховує зараз РФ, керуючись девізом: "Ми почекаємо, ми подивимося".

"Путін так завжди робив. "Ми почекаємо, подивимося, як буде". Він захопив Крим – далі що він робив? Він же не намагався терміново якісь дипломатичні кроки. "Почекаємо, подивимося, що вони робитимуть". Почекали рік-два – і розсмокталося", – констатував він.

Політтехнолог нагадав, що і чемпіонату світу з футболу у 2018 році в Росії не відібрали, хоча "спочатку говорили, що відберуть".

"А вже дочекався він [Путін] до того, що [чинний на той момент президент США Дональд] Трамп сказав: "Повернімо його в G-8". А потім він дочекався того, що [чинна на той момент канцлерка ФРН] Ангела Меркель сказала: "А проведімо знову саміт Росія – ЄС", – розповів Шейтельман.

Політтехнолог зазначив, що, на щастя для України, у цьому відмовилися брати участь Нідерланди.

"Голландія сказала: "А ми не будемо на такому саміті, бо літак тощо". Але це вже висіло на волосині. Тобто ще б, може, і дочекався. Але тепер, звісно, йому буде складніше чекати", – сказав він.

На думку політтехнолога, більше шансів дочекатися екстрених ситуацій у самій Росії має Україна.

"Ми теж чекаємо на форс-мажор. Ми чекаємо на чорного лебедя так званого, але у нас є підстави на нього чекати. У системі, яка наразі під таким тиском, як Росія сьогодні, обов'язково прилетить "чорний лебідь", – заявив Шейтельман.

Політтехнолог переконаний, що Україні потрібно просто продовжувати тиск на Росію, який водночас "дуже важко нам усім дається".

"Особливо людям на фронті, звісно. А людям в окупації, а людям у прифронтових містах... Ось нам треба чекати, і далі на них тиснути – і в них щось та й лусне. Ось ви сказали, там, мобілізовані повстануть, можливо. А може, ще щось, може, ще щось. Ми не знаємо. Але воно обов'язково станеться", – підсумував Шейтельман.

Політтехнолог Шейтельман: Кажуть, Путін хворіє. Я не вірю, що він помре, бо, якщо треба, органи пересадять. Але йому дуже зле, це видно. Повний текст інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" й "денацифікації" України. Із самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Розв'язана Росією війна в Україні закінчиться до початку літа 2023 року, спрогнозував начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов у середині жовтня. "Для початку" Україна вийде на кордони 1991 року, зазначив глава розвідки.

Війна, яку 24 лютого розпочала Росія, закінчиться не лише поверненням Україні окупованих територій, а й демілітаризацією прикордоння РФ на глибину 50–100 км, заявляв радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк 7 грудня 2022 року. 10 січня 2023 року він дав прогноз, що війна закінчиться цього року.

На думку російської журналістки Юлії Латиніної, Путін може зіткнутися з перспективою загроз для своєї влади в Росії на тлі невдалого перебігу вторгнення в Україну. Російський публіцист і телеведучий Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, переконаний, що оточення Путіна шукає можливості з ним розправитися, "але це дуже непросто".

Путін здається "ізольованішим, ніж будь-коли", як усередині РФ, так і на міжнародному рівні, і відчуває "втрату друзів", писала 30 грудня газета The Washington Post, підбиваючи підсумки 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що йому байдужа доля Путіна після перемоги України.