Понад 1 млн км² території РФ зараз у зоні ураження українських дронів – ЗМІ
Понад 1 млн км² території Росії – у зоні, уразливій для українських безпілотників. Про це 2 лютого пише "Верстка".
За її даними, із вересня 2023 року ця територія збільшилася на понад 300 тис. км&³2;. У зоні атак опинилися великі міста, зокрема Санкт-Петербург: про дрон, який долетів туди, вперше повідомляли 18 січня, а в ніч на 31 січня БПЛА впав на території заводу "Невский мазут".
"Петербург став шостим містом-мільйонником у зоні ураження. Раніше БПЛА долітали до Москви, Воронежа, Ростова-на-Дону та Краснодара. Також у зоні ураження – Волгоград, Нижній Новгород і Ярославль", – пише "Верстка", нагадуючи, що південний регіон (Сочі, Туапсе та інші міста) також уже неодноразово атакували.
31 січня БПЛА вперше долетіли до Нижньогородської області, стверджують російські журналісти. ЗМІ у РФ писали, що два дрони перехопили на південь від міста Кстово, приблизно за 20 км від Нижнього Новгорода.
"Це місце розташоване приблизно за 800 км від найближчої точки на неокупованій території України", – констатують автори статті.
Контекст:
Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія почала масово застосовувати безпілотники для розвідки та завдавання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, і придбані у країнах і передані західними партнерами.
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що повернення війни на територію Росії є "неминучим, природним й абсолютно справедливим процесом".
Серед головних цілей українських ударів дронами-камікадзе – виснаження російських систем ППО і знищення авіації, а також завдання шкоди військово-виробничим потужностям РФ, заявляв начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю, яке опублікували 17 вересня. Він додав, що пріоритетною ціллю є російські військові підприємства, які працюють у сфері ракетобудування.
Майже всі нещодавні удари по об'єктах у Росії завдали засобами не іноземного, а українського виробництва, повідомив у січні 2024 року міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
В інтерв'ю, яке оприлюднили 30 січня, Буданов спрогнозував, що "бавовни" для російських окупантів у 2024 році буде більше.