Поряд із F-16 у небі України працюватимуть і МіГ-29 – Олещук
Повітряні сили ЗСУ розглядали і розглядають різні авіаційні платформи для посилення й подальшого розвитку бойової авіації України. Про це 14 січня в Telegram повідомив командувач ПС ЗСУ Микола Олещук.
"У пріоритеті сьогодні, звісно, освоєння [американського винищувача] F-16, на який уже перенавчаються українські пілоти. Утім наші фахівці вивчають й інші можливості щодо збільшення бойового потенціалу авіації в цілому, – написав командувач ПС ЗСУ. – Ми робимо все для того, аби забезпечити максимально можливе прикриття військ від повітряних атак ворога на різних напрямках".
За словами Олещука, сьогодні на озброєнні Повітряних сил є чотири основні типи бойових літаків, але поступово їх замінюватиме західна техніка.
"Ми не виключаємо будь-якої допомоги партнерів щодо багатоцільових літаків, штурмової авіації, вертольотів. […] Звісно, одразу відмовитися від експлуатації радянських літальних апаратів ми не зможемо. Тому поряд із F-16 у небі працюватимуть і МіГ-29, не виключено, що бойові можливості бомбардувальників Су-24М посилить Mirage-2000D, а штурмовиків Су-25 – A-10 Thunderbolt II", – наголосив командувач ПС.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський розповів в інтерв'ю Reuters, опублікованому 12 січня, що Україні необхідно більше військових літаків для ведення бойових дій – таких, як американські штурмовики A-10 (для підтримки піхоти), а також літаки, здатні запускати крилаті ракети великої дальності
Як зазначив Сирський, A-10, призначені для знищення наземних цілей ворога, зокрема танків та артилерії, можуть надати вирішальну підтримку українській піхоті.
Контекст:
11 липня 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі підписали меморандум про створення коаліції з підготовки українських військових льотчиків на винищувачах F-16.
Передати Україні F-16 після завершення навчання пообіцяли Нідерланди, Данія, Норвегія, а також Бельгія (із 2025 року). Очікують, що перші винищувачі ПС ЗСУ отримають наприкінці зими або навесні 2024 року.