Прапор України, який майорів над "Азовсталлю", передали в музей
Голова ГУР Кирило Буданов та захисники Маріуполя передали прапор Національному музею історії України у Другій світовій війні, його додадуть до експозиції "Україна – розп'яття". Також на заході були присутні дружини захисників "Азовсталі", які зараз перебувають у російському полоні.
Буданов висловив упевненість, що настане час, коли цей прапор як музейний експонат знову побуває у вільному українському Маріуполі.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Завод "Азовсталь" був останнім об'єктом у Маріуполі, який утримували українські військові. Там були бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та поліцейські. У бомбосховищах заводу також до початку травня перебували сотні цивільних.
Генеральний штаб ЗСУ повідомив пізно ввечері 16 травня, що з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовців, зокрема 53 тяжкопоранених. Їх перевезли до Новоазовська та Оленівки, розташованих на території, підконтрольній бойовикам "ДНР". У Генштабі ЗСУ та Міноборони України повідомили, що евакуйованих захисників Маріуполя планують обміняти.
17–18 травня російські та західні ЗМІ повідомляли, що "Азовсталь" покинула ще частина військовослужбовців. За інформацією британської розвідки станом на ранок 20 травня, завод "Азовсталь" покинуло до 1700 українських військових. Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю, яке вийшло 20 травня, висловив очікування, що вивезення військовослужбовців завершиться найближчими "навіть не днями, а часом". Міноборони РФ того самого дня ввечері заявило про завершення виведення українських військових із заводу.
Депутат Держдуми РФ із фракції "Справедливая Россия – За правду" Анатолій Вассерман запропонував заборонити обмін українських військових із полку "Азов" на російських військовополонених. У відповідь спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін доручив комітету з оборони та безпеки підготувати "відповідне протокольне доручення". У Міноборони України наголосили, що заява розрахована на внутрішню пропаганду у РФ.
У міжнародній правозахисній організації Amnesty International 18 травня попередили, що серйозно стурбовані долею захисників "Азовсталі".