Можливість масштабної воєнної кампанії РФ мінімальна, але потрібно бути готовими, що мавпа з гранатою зробить постріл – Резніков

Резніков: Звісно, будь-яка демонстрація сили може перетворитися на її реалізацію. Ми всі знаємо, як у свій час вони використовували варіант мавпи з гранатою
Фото: mtot.gov.ua
Віцепрем'єр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков вважає мінімальною ймовірність проведення Росією широкомасштабної воєнної кампанії на сході України.

[шанси] оцінюю як дуже мінімальні. Я вважаю, що [збільшення чисельності військ РФ біля кордону з Україною] це елемент гібридної війни, а саме інформаційної війни, це створення такого уявного напруження з метою привернути увагу до себе, як робить сьогодні Російська Федерація, намагаючись у такий спосіб примусити до перемовин інших гравців світу", – сказав Резніков 5 квітня в ефірі ICTV, відповідаючи на запитання журналіста.

Віцепрем'єр додав, що весь цивілізований світ, зокрема Євросоюз й адміністрація президента США Джо Байдена чітко висловлюють позицію: Російська Федерація не є посередником у конфлікті, що РФ – країна-агресор.

"Звісно, будь-яка демонстрація сили може перетворитися на її реалізацію. Ми всі знаємо, як у свій час вони використовували варіант мавпи з гранатою, тобто передали своїм бойовикам "Бук", яким збили авіалайнер МН17. Тому не треба виключати будь-якої можливості як провокацій, так й ексцесу виконавця, коли ще одна мавпа з гранатою зробить якийсь постріл і ще одне повітряне судно може постраждати. До цього треба бути готовими", – резюмував віцепрем'єр.

Контекст:

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

Останнім часом ситуація на Донбасі загострилася. Зокрема, 26 березня 2021 року поблизу селища Шуми Донецької області незаконні збройні формування Росії відкрили вогонь по українських позиціях. Загинуло четверо військовослужбовців, включно з підполковником Сергієм Ковалем, ще двоє дістали поранення.

1 квітня в Офісі президента розповіли, що з початку 2021 року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню понад 570 разів. Цього самого дня українська розвідка заявила, що РФ готова до ескалації ситуації на Донбасі

Загалом за час дії перемир'я на Донбасі загинуло 28 українських військових, із них 23  від початку 2021 року, повідомив президент України Володимир Зеленський у розмові з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо 6 квітня. Упродовж останніх днів він говорив про загострення на Донбасі з низкою світових лідерів, серед них Байден, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і генсек НАТО Єнс Столтенберг.