У Мінреінтеграції закликали не передавати дані полонених і зниклих безвісти неперевіреним особам

У міністерстві нагадали, що не варто довіряти невідомим, які пропонують допомогу в соцмережах
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України закликали рідних і близьких людей, які опинилися в полоні в окупантів або зникли безвісти, не передавати їхні дані неперевіреним особам. Повідомлення опублікувала пресслужба міністерства 30 листопада.

"Кількість Telegram-каналів і сторінок соцмереж, на яких обіцяють знайти військовослужбовців, що потрапили в полон або зникли безвісти, зростає. Для цього в рідних і близьких просять надати персональні дані й іншу інформацію. Надаючи неперевіреним особам такі дані, ви можете погіршити становище вашої близької людини", – ідеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що незнайомцям не можна передавати таку інформацію:

  • номер телефону, інші контакти;
  • адреса проживання;
  • профіль соціальної мережі;
  • дані військовослужбовця (ПІБ, номер бригади, військова спеціальність, адреса проживання тощо);
  • місце розташування підрозділу;
  • фотографії, зокрема з побратимами.

"Пошуками вашої близької людини займаються тільки фахівці уповноважених державою органів безкоштовно", – наголосили в Мінреінтеграції.

Родичі військовополонених або зниклих безвісти можуть звернутися за номером гарячої лінії уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: 0 800 103 333.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

За даними комісії при Мінреінтеграції станом на середину листопада, з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ російські окупанти позбавили волі 4337 українців. Україна вже повернула з російського полону майже 2600 військових і цивільних, повідомив у серпні представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов.

В українській військовій розвідці заявляли в лютому, що серед тих, кого Росія утримує в полоні, приблизно 40% – цивільні.

Росія фактично заморозила обмін полоненими з Україною із серпня цього року, повідомили 17 листопада в координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

5 жовтня заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко говорив, що в Україні понад 26 тис. осіб перебувають у розшуку як зниклі безвісти за особливих обставин. За його словами, приблизно 15 тис. – це військовослужбовці, 11 тис. – цивільні.

Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (ICMP, офіс у Гаазі) має інформацію про 30 тис. мирних жителів України, які зникли безвісти після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.