В Україні перейменують понад 100 місцевих судів у межах декомунізації. Рада підтримала законопроєкт
Верховна Рада підтримала постанову №12351 про перейменування 103 місцевих судів у межах декомунізації та дерусифікації в Україні. Про це у своєму Telegram 14 січня повідомила нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко.
Зокрема, серед судів, які потрапили під декомунізацію, є:
- Красногвардійський районний суд міста Дніпропетровська – на Чечелівський районний суд міста Дніпра;
- Жовтневий районний суд міста Запоріжжя – на Олександрівський районний суд міста Запоріжжя;
- Ленінський районний суд міста Кіровограда – на Подільський районний суд міста Кропивницького;
- Ленінський районний суд міста Миколаєва – на Інгульський районний суд міста Миколаєва;
- Суворовський районний суд міста Одеси – на Пересипський районний суд міста Одеси;
- Комінтернівський районний суд міста Харкова – на Слобідський районний суд міста Харкова;
- Кіровський міський суд Донецької області – на Хрестівський міський суд Донецької області;
- Суворовський районний суд міста Херсона – на Центральний районний суд міста Херсона.
За словами Геращенко, за основу проєкт про перейменування судів підтримало 277 нардепів.
"Буде перейменовано 103 місцеві загальні суди по всій території України. Включно з тимчасово окупованими територіями, які обов'язково повернуться під контроль України. Зміна найменування місцевих загальних судів не призведе до утворення нового суду, його реорганізації чи ліквідації. Але ленінських судів в Україні більше не буде", – додала вона.
Контекст:
Після відкритого вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні почали масово відмовлятися від назв, пов'язаних із країною-агресором, зокрема, перейменовувати вулиці, а також демонтувати пам'ятники.
У червні 2022 року при Мінкульті та Українському інституті національної пам'яті створили новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Серед її завдань – координація перейменування топонімів і демонтажу радянських пам'яток.
19 вересня Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування 332 населених пунктів (зокрема Сєвєродонецька Луганської області й Червонограда – Львівської) у межах декомунізації і дерусифікації в Україні. 9 жовтня депутати перейменували Южне Одеської області та Южноукраїнськ Миколаївської області.
2024 року в межах декомунізації в Україні перейменували понад 25 тис. географічних назв і демонтували 1066 пам'ятників і знаків. Про це розповів очільник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Антон Дробович.