"Завжди так було". Ігнат відповів на заяву Наєва про запас ракет для української ППО лише "на кілька потужних атак" РФ

Ігнат нагадав, що Україна не виробляє жодних ракет для ППО, постійно отримуючи їх від партнерів
Фото: Media Center Ukraine / Facebook

Повітряні сили ЗСУ постійно потребують боєприпасів для засобів протиповітряної оборони, це не нова ситуація. Про це спікер ПС ЗСУ Юрій Ігнат заявив 4 січня у Facebook.

"ЗМІ рознесли слова [командувача Об'єднаних сил ЗСУ] Сергія Наєва про те, що ракет для ПЗРК [переносних зенітних ракетних комплексів] вистачить лише на кілька масованих атак", – нагадав Ігнат.

За його словами, очевидно, командувач вів мову про атаки РФ 29 грудня 2023 року та 2 січня.

"Зокрема, у коментарі французькому AFP ідеться і про ракети до зенітних ракетних систем середнього і великого радіусу дії – Patriot. Ну звісно ж, а що тут нового? Завжди так було, і торік, і влітку, і зараз! Партнери надають ракети за потребою, я б тут навіть сказав, за нагальною потребою!" – висловився спікер.

Він констатував, що зенітні ракети для України – це "дефіцитний товар". До того ж ЗСУ необхідні як радянські – для ЗРК С-300 та "Бук-М1", – так і західні боєприпаси.

"Ми їх не виробляємо і постійно отримуємо від партнерів із різних країн", – додав Ігнат.

Спікер вважає за неможливе тримати в Україні великий запас ракет для ЗРК із міркувань безпеки.

"Чи хтось гадає, що в Україні варто розгорнути склади для зберігання західних зенітних ракет, які неодмінно стануть пріоритетною ціллю для ворога?! До речі, російська пропаганда вже знищила мільйон таких складів, включно з літаками, не читали?" – поцікавився він.

Представник ПС ЗСУ підкреслив, що нічого екстраординарного щодо ситуації з ракетами для української ППО не відбувається.

"Звісно, ворог поступово намагається виснажувати нашу протиповітряну оборону, змушує витрачати дорогоцінний боєкомплект ось такими масованими атаками. Якщо хтось не помітив, окупанти це роблять щодня і щоночі", – зазначив він.

За словами спікера, росіяни теж витрачають дорогі ракети, які просто з конвеєра спрямовують на ракетоносії, щоб випустити по Україні.

"Відбиваємося! І не забуваємо щоразу нагадувати нашим партнерам оте постійне – "на кілька атак"! А на Росії – "дурень думкою багатіє", сподіваються, захід залишить Україну з ними наодинці! Це ж було вже", – сказав Ігнат.

Наєв 3 січня у коментарі AFP заявив, що боєприпасів до переносних зенітних ракетних комплексів для мобільних груп ППО "досить, щоб витримати кілька наступних потужних атак". Водночас командувач не уточнив, ідеться про групи у його зоні відповідальності чи по всій Україні.

Контекст:

Ігнат 21 грудня 2023 року повідомив, що із 24 лютого 2022 року російська армія запустила по Україні приблизно 7400 ракет різних типів, збити вдалося 1600 ракет. ПС ЗСУ 31 грудня уточнили, що сили оборони України знищили 1709 російських ракет різних типів, а також 3095 ударних БПЛА типу Shahed-136/131 із 3940, випущених окупантами по Україні.

29 грудня Україна була під масованою повітряною атакою. У Повітряних силах ЗСУ заявили, що країна-агресор РФ атакувала Україну безпілотниками та практично всіма типами ракет, окрім "Калібрів".

ПС ЗСУ повідомляли, що під час "наймасованішої атаки з повітря" окупанти випустили по території України 158 ракет і безпілотників, сили оборони збили 114 із них – 87 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55 і 27 Shahed. Увечері в Генштабі ЗСУ уточнили, що загалом збили 88 російських крилатих ракет.

Сили ППО України під час ворожої атаки 2 січня збили 72 ракети російських окупантів із 99 запущених, зокрема 10 із 10 "Кинджалів", випущених по Києву, та 62 крилаті ракети, із яких три "Калібри", заявляв головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Він назвав рекордом знищення 10 "Кинджалів" під час однієї російської атаки.

За даними президента України Володимира Зеленського, із 29 грудня Росія застосувала проти України приблизно 300 ракет і понад 200 Shahed, провівши кілька рекордних за кількістю дронів і випущених ракет (зокрема"Кинджалів") повітряних атак.

Ігнат не підтвердив інформації The New York Times про те, що США не зможуть довго забезпечувати Україні постачання ракет до Patriot. Водночас він підкреслив, що через регулярні атаки РФ Україна постійно матиме дефіцит ракет.