Ігнат відреагував на заяву про удари по Україні північнокорейськими ракетами
Повітряні сили ЗСУ не мають даних про те, що Росія вже використала в Україні ракети, передані КНДР. Про це 5 січня розповів речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону, який транслював у YouTube телеканал "Рада".
"Відповідна заява була від Сполучених Штатів. Тому вивчати будуть фахівці певні якісь уламки і тоді вже можна буде казати, є такий факт чи немає. Поки не можу цього підтвердити", – сказав Ігнат.
Спікер також оцінив, наскільки балістичні ракети з Ірану та КНДР можуть бути ефективнішими за російські.
"Я думаю, що озброєння, яке є в них, беремо ту саму Північну Корею, багато там радянського, багато технологій передав ще [Радянський] Союз. Можливо, навіть ідентичне. Тому очікувати чогось новішого навряд чи варто. Від того ж "Іскандера", можливо, відрізняється чимось, але не надто", – зазначив Ігнат.
Про те, що РФ уже отримує десятки балістичних ракет і пускових установок від КНДР, 4 січня написала The Wall Street Journal із посиланням на неназваних американських чиновників. The Washington Post із посиланням на дані розвідки США, котрі виданню надало двоє американських чиновників, зазначила, що Росія почала запускати по Україні балістичні ракети, які передала Північна Корея. Цю інформацію підтвердили в Білому домі, зазначивши, що отриману від КНДР балістичну ракету РФ запустила по Україні 30 грудня 2023 року (вона впала на відкритій місцевості), а потім запускала ще за кілька днів.
Контекст:
У січні 2023 року США оприлюднили докази того, що Північна Корея постачає зброю РФ. КНДР це заперечує і звинувачує США в "поширенні чуток". У березні в Білому домі заявили, що Росія хоче закупити боєприпаси у КНДР в обмін на продовольство.
13 вересня президент країни-агресора РФ Володимир Путін і глава КНДР Кім Чен Ин зустрілися на космодромі Восточний, розташованому на Далекому Сході РФ. Глава Північної Кореї 14 вересня запросив Путіна відвідати Пхеньян. У Кремлі заявили 15 вересня, що Путін і Кім Чен Ин за підсумками переговорів не підписували жодних угод, зокрема з військово-технічного співробітництва. За даними аналітиків, Північна Корея збільшила кількість залізничних перевезень до Росії після зустрічі Кім Чен Ина з Путіним.
У Білому домі заявили 13 жовтня, що КНДР упродовж останніх тижнів передала країні-окупанту РФ понад 1 тис. контейнерів із військовим обладнанням і боєприпасами для ведення війни проти України.
1 листопада Bloomberg із посиланням на джерела повідомило, що Північна Корея із серпня передала РФ понад 1 млн артилерійських боєприпасів. За даними розвідки Південної Кореї, КНДР запустила заводи з виробництва боєприпасів на повну потужність, щоб задовольнити потреби РФ, а також, можливо, доправила Росії балістичні ракети малої дальності.