Зеленський: Була домовленість про гуманітарні коридори. Замість неї спрацювали російські танки, "Гради" та міни

Зеленський: Окупанти знищують навіть автобуси, які мають вивозити людей
Фото: president.gov.ua
Російські окупанти не виконують домовленості про гуманітарні коридори. На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення, опублікованого на YouTube-каналі Офісу президента 7 березня.

"Була домовленість про гуманітарні коридори. Чи спрацювала вона? Замість неї спрацювали російські танки. Російські "Гради". Російські міни. Вони навіть замінували дорогу, яку погоджували для підвезення продуктів та ліків для людей, для дітей у Маріуполі. Вони знищують навіть автобуси, які мають вивозити людей, але при цьому вони роблять так, щоб відкрився невеличкий коридор на окуповану територію, на кілька десятків людей, не так у Росію, як до пропагандистів, просто до них на телекамери, мовляв, ось хто рятує. Просто цинізм. Просто пропаганда. Нічого більше. Жодного гуманітарного сенсу", – сказав президент.

Гуманітарні коридори в Україні намагаються організувати вже кілька днів, але щоразу Росія порушує режим припинення вогню. Зокрема, окупанти двічі зривали евакуацію громадян із Маріуполя Донецької області.

Жителів міста Ірпінь у Київській області довелося евакуювати під ворожим обстрілом. Внаслідок атак окупантів були загиблі.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Путін стверджує, що окупанти в Україні атакують лише військову інфраструктуру. Але вони з першої години вторгнення б'ють по цивільних об'єктах, заявив президент України Володимир Зеленський. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню, завдає авіаударів.

Дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду, наголосив Зеленський.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). За оцінкою ООН станом на 7 березня, в Україні вже загинуло щонайменше 406 осіб, а 801 поранено. Відомо, що серед загиблих – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 7 березня становили понад 11 тис. осіб, повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ станом на 2 березня, дістали поранення.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Слухання розпочалися 7 березня. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.