Глава міненерго США не відкидає нових санкцій проти енергетичного сектору РФ, зокрема – "Північного потоку – 2"

Перрі не відкидає нових санкцій проти РФ
Фото: EPA

На запитання, чи можуть ввести нові санкції щодо енергосектору Росії, зокрема газотранспортного коридору "Північний потік – 2", міністр енергетики США Рік Перрі відповів: "Так".

Міністр енергетики США допускає введення нових санкцій проти енергосектору РФ. Про це він сказав журналістам після зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком 13 вересня, пише агентство "Інтерфакс".

На запитання, чи можуть ввести нові санкції щодо енергосектору Росії, зокрема газотранспортного коридору "Північний потік – 2", Перрі відповів: "Так".

Новак висловив стурбованість такою перспективою.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Довжина маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

18 липня сенатор від штату Вайомінг, республіканець Джон Баррассо вніс у Конгрес США законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2".

Представник Державного департаменту США Гізер Ноєрт зазначала, що іноземні підприємства, які працюють в російському енергетичному секторі, можуть потрапити під дію закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій", який у серпні 2017 року підписав президент США Дональд Трамп.

18 серпня пройшли переговори президента РФ Володимира Путіна і канцлера Німеччини Ангели Меркель. Вони тривали три години.

Перед початком переговорів Меркель заявила, що навіть після запуску "Північного потоку – 2" Україна "має грати свою роль у газовому транзиті до Європи". Путін зазначив, що цей газопровід "не закриває можливості продовження транзитних постачань російського газу через територію України".

27 серпня в Києві радник із питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту США Бенджамін Шмітт заявив, що "Північний потік – 2" підриває колективну енергобезпеку Євросоюзу і суверенітет України.