Родичі жертв катастрофи MH17 виступили проти повернення російської делегації в ПАРЄ
Повернути російській делегації право голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи можна тільки за наявності "твердих і явних" гарантій співпраці Росії в розслідуванні катастрофи MH17, заявили родичі жертв трагедії.
Фонд "Авіакатастрофа" від імені родичів жертв катастрофи малайзійського Boeing рейсу MH17 виступає проти повернення російської делегації в Парламентську асамблею Ради Європи. Про це йдеться в листі фонду до Ради Європи, повідомив 23 червня портал NOS.
У фонді заявили, що РФ майже не співпрацювала зі слідством у справі MH17 протягом п'яти років. Крім того, у Росії поширюють дезінформацію про катастрофу і виявляють мало "відповідальності та співчуття", ідеться в листі.
Родичі просять відкласти поновлення права голосу росіян у ПАРЄ, поки не буде "твердих і прямих гарантій беззастережного співробітництва РФ" у розслідуванні й судовому розгляді над особами, яких об'єднана слідча група 19 червня назвала підозрюваними у причетності до катастрофи.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, до якої входять представники Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, з території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули до РФ. Версії про причетність українських військових до катастрофи слідчі відкинуті.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.
У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17.
19 червня 2019 року міжнародна слідча група в Нідерландах оголосила підозри чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17 – колишньому "міністру оборони" угруповання "ДНР" Ігореві Гіркіну, ексглаві розвідки "ДНР" Сергієві Дубінському, колишньому російському офіцеру Олегові Пулатову та громадянину України, командиру розвідувального батальйону "ГРУ ДНР" Леонідові Харченку.
У російському МЗС заявили, що слідча група висунула "абсолютно голослівні обвинувачення" про причетність РФ і "не продемонструвала жодного конкретного доказу".
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – одразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту у 2017 році Росія зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік).
24 червня у ПАРЄ відбудеться голосування за резолюцію, яка може повернути РФ в асамблею. Ініціаторами зняття обмежень із Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи стали Німеччина та Франція.
Україна відкоригує ставлення до асамблеї в разі повернення РФ у ПАРЄ, повідомили у МЗС України.