Активісти Greenpeace заблокували російський танкер у Норвегії
Активісти підпливли до танкера на надувному човні та прикували себе до якірного ланцюга танкера "Усть-Луга", щоб він не зміг зайти на термінал. Представники природоохоронної організації тримають плакати з написом "Нафта розпалює війну". Greenpeace вимагає, щоб Норвегія негайно припинила імпорт російської нафти та газу.
"Мені незрозуміло, чому Норвегія імпортує російську нафту, яка бере участь у фінансуванні путінської війни. Усі ми знаємо, що ні в чому не винне мирне населення України страшенно страждає. Я маю зробити все, що в моїх силах, щоб зупинити фінансування цієї нелюдської війни", – сказала активістка Елі Матвік.
У Greenpeace заявили, що материнська компанія Esso Norway ExxonMobil дистанціюється від вторгнення Росії в Україну. Активісти вважають неприйнятною купівлю нафти у країни-окупанта.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Захід ввів проти РФ кілька пакетів санкцій, а також став масово відмовлятися від російських нафти та газу та шукати їм альтернативу.
США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів, Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти та газу. Австралія оголосила заборону імпорту російських енергоносіїв з 25 квітня.
Європейський союз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів. 6 квітня голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Євросоюз рано чи пізно введе обмеження на постачання російських нафти та газу. Водночас Австрія та Угорщина заявили, що не підтримають ембарго ЄС на російський газ.
8 квітня Євросоюз ввів п'ятий пакет санкцій проти Росії. До нього входить ембарго на постачання вугілля та інших видів твердого викопного палива з РФ, але не газу та нафти.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що будь-які санкції проти РФ, які не зачіпають нафти, "будуть сприйняті в Москві з посмішкою".