Ассанж вийшов на волю після визнання провини у США. Він полетів до Австралії

Ассанжа відпустили в залі суду
Фото: ЕРА

Після того як засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж визнав провину за обвинуваченням у шпигунстві, справу проти нього було закрито. Про це 25 червня повідомило міністерство юстиції США.

"Визнання провини завершує кримінальну справу, яку розпочали в березні 2018 року, коли Ассанжу вперше висунули обвинувачення у Східному окрузі Вірджинії", – ідеться в заяві відомства.

CNN повідомляє, що Ассанжа звільнили просто в залі федерального окружного суду Північних Маріанських Островів (територія США) на острові Сайпан у Тихому океані, куди він прилетів напередодні з Лондона.

"Я справді винен у висунутому обвинуваченні", – сказав засновник WikiLeaks на засіданні.

Телекомпанія зазначає, що Ассанж "давно має глибоку недовіру до США" і "не наважувався ступити на континентальну частину Америки". Прокурори міністерства юстиції також заявили, що суд на островах має "логістичний сенс", оскільки він розташований ближче до Австралії, куди Ассанж має намір виїхати після суду.

The Guardian пише, що літак з Ассанжем уже вилетів до Австралії.

Контекст:

Ассанж заснував WikiLeaks 2006 року. На цьому сайті публікували численні секретні матеріали й дипломатичне листування.

У 2012 році Ассанж, рятуючись від екстрадиції до США, утік із-під застави і сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, де провів наступні сім років, поки у квітні 2019-го Еквадор не видав його британській владі.

Під час слухання справи про екстрадицію Ассанж був у в'язниці "Белмарш". У США його обвинуватили за 18 пунктами, зокрема у змові з метою зламу урядових комп'ютерних систем і порушенні закону про шпигунство.

У лютому 2020 року в Лондоні стартували слухання про екстрадицію Ассанжа у США. За інформацією ЗМІ, тодішній президент США Дональд Трамп був готовий помилувати Ассанжа, якщо той назве джерело отримання листів зі зламаних серверів Демократичної партії 2016 року.

4 січня 2021 року Вестмінстерський суд Лондона відхилив запит американської влади на екстрадицію Ассанжа. Суддя заявила, що Ассанж "залишає враження людини у стані депресії", яка може накласти на себе руки в американській в'язниці.

24 червня WikiLeaks повідомила, що Ассанж домовився про угоду з міністерством юстиції США, якої офіційно "ще не завершили", і вийшов із в'язниці у Великобританії, провівши в ній 1901 день.