Британія може передати Україні прототип лазерної зброї для знищення дронів і ракет – міністр оборони
Великобританія розглядає можливість надання Україні прототипу лазерної зброї DragonFire раніше, ніж вона надійде на озброєння британської армії. Про це повідомляє 12 квітня The Telegraph із посиланням на заяву міністра оборони Великобританії Гранта Шеппса.
Шеппс заявив, що лазери, здатні збивати дрони й ракети, Великобританія планує взяти на озброєння до 2027 року, але розглядає можливість передання прототипів в Україну раніше, навіть якщо їх не доопрацюють на 100%.
Міністр вважає, що DragonFire, "скажімо так, не обов'язково має бути на 100% ідеальним, щоб українці, можливо, отримали його".
Крім того, Шеппс хоче прискорити розгортання такої зброї на британських кораблях і суші й, можливо, зробити це раніше за призначений термін. Він оцінює DragonFire як "щось особливе" й "рівень, який інші країни навряд чи копіюватимуть" у зв'язку з тим, що це передові розробки.
Дальність дії DragonFire поки засекречено. Він миттєво перетворює поверхню металу на плазму температурою 3000 °C і здатний пропалити листовий метал, фюзеляж і зброю за кілька секунд. Вартість одного пострілу з лазера в міноборони Великобританії оцінили менше ніж у 10 фунтів стерлінгів (приблизно $12,7). Перше бойове випробування системи відбулося в січні 2024 року.
Контекст:
Великобританія послідовно підтримує Україну на тлі російської агресії, надаючи фінансову, військову й гуманітарну допомогу. Зокрема, Великобританія організувала програму підготовки українських військових, навчання українських льотчиків на сучасних винищувачах, надає Україні далекобійні ракети.
Прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак під час візиту до Києва 12 січня оголосив про виділення найбільшого з початку війни пакету оборонної допомоги Україні від Великобританії – на £2,5 млрд (приблизно $3,2 млрд). Загалом Сполучене Королівство надало допомоги Україні на понад £12 млрд (майже $15,3 млрд), додав він.
Крім того, Сунак і президент України Володимир Зеленський у Києві підписали угоду у сфері безпеки між країнами. Договір між Україною й Великобританією став першою двосторонньою угодою про гарантії безпеки, узгоджені під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами "Великої сімки" й державами, які до них приєдналися.