Два із трьох головних телеканалів Росії не помітили похорону Пригожина, ще один згадав про нього наприкінці випуску – росЗМІ
Похорон загиблого в авіакатастрофі засновника визнаної у світі злочинною організацією ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина не став значною подією для російських федеральних телеканалів. Про це 29 серпня в Telegram розповіло видання "Агентство", посилаючись на результати власного моніторингу.
"Агентство" з'ясувало, що два із трьох центральних телеканалів РФ у підсумкових випусках новин за 29 серпня "не помітили" похорону Пригожина і не згадали про нього у своїх випусках – це "Первый канал" і НТВ.
На третьому головному пропагандистському каналі країни-окупанта, "России 1", новина про поховання засновника ПВК "Вагнер" з'явилася ближче до кінця випуску, на 47-й хвилині. Водночас на початку випуску, коли ведучий перераховував головні теми дня, похорону Пригожина не згадували.
"Розповідь про подію тривала рівно хвилину. Окремого сюжету не було, про подію розповів ведучий, який прокоментував кадри з Пороховського цвинтаря Санкт-Петербурга. Він повідомив, що "за бажанням близьких родичів церемонія була закритою, без сторонніх і присутності преси". Журналіст уточнив, що могила засновника ПВК "Вагнер" розташована поряд із могилою батька, який помер 1978 року", – повідомляє "Агентство".
Видання зазначає, що російські телеканали з моменту катастрофи бізнес-джета Пригожина розповідали про неї як про другорядну подію. Тема з'являлася не на початку випусків новин і не тривала більше ніж кілька хвилин.
Пригожина поховали 29 серпня на Пороховському цвинтарі у Санкт-Петербурзі (РФ). Про місце поховання засновника ПВК "Вагнер" стало відомо вже після церемонії прощання з ним. На церемонію прощання, за словами очевидця, прийшло 20–30 осіб, це були родичі і друзі Пригожина. За інформацією росЗМІ, ховати засновника ПВК "Вагнер" у такому непублічному форматі вирішила його сім'я.
За даними пітерського видання "Фонтанка", інформація про похорон Пригожина була засекреченою, а 29 серпня відразу на кількох кладовищах Санкт-Петербурга почалися приготування, які могли свідчити про підготовку до його поховання. Видання вважає, що це могли бути сплановані дії для відволікання уваги – так влада хотіла уникнути перетворення похорону на стихійну акцію.
Цього самого дня, 29 серпня, за інформацією "Фонтанки", на Північному цвинтарі в Санкт-Петербурзі було поховано близького соратника Пригожина Валерія Чекалова. За припущеннями низки російських медіа, похорон одного з головних командирів ПВК "Вагнер" Дмитра Уткіна, який також загинув в авіакатастрофі, може в таємному режимі відбутися 31 серпня на Митищинському меморіальному цвинтарі під Москвою.
Контекст:
Про падіння літака Пригожина Embraer EMВ-135BJ у Тверській області РФ стало відомо ввечері 23 серпня. Наближений до ПВК "Вагнер" Telegram-канал Grey Zone написав, що перед падінням літака місцеві жителі чули вибухи від роботи системи ППО. ЗМІ повідомили, що поряд із місцем падіння літака Пригожина, за 50 км від резиденції Путіна на Валдаї, стоїть чотири дивізіони ЗРК С-300, які її охороняють.
Президент країни-агресора РФ Володимир Путін 24 серпня вперше прокоментував аварію літака Пригожина. Він зазначив, що "це була людина складної долі й помилки в нього були серйозні".
Катастрофа літака сталася рівно за два місяці після заколоту в Росії, який влаштував Пригожин.
25 серпня видання I News із посиланням на джерела у розвідці Великобританії повідомило, що до усунення Пригожина може бути причетним генерал ГРУ Андрій Авер'янов. За даними видання, одразу два джерела повідомили, що Авер'янов керував операцією щодо заміни вагнерівців у країнах Африки на 20 тис. російських військових і мав "давню ворожнечу" із Пригожиним.
Слідчий комітет країни-агресора Росії 27 серпня заявив, що експертиза підтвердила загибель Пригожина в авіакатастрофі. Підтверджено смерть і решти людей, які перебували на борту літака Пригожина відповідно до раніше опублікованого списку Росавіації.