Фейгін про вибори, що мають відбутися в Росії у 2024-му: Путін не розуміє, як оголосити себе довічним диктатором G

Фейгін: Путін не розуміє, як зробити династичну владу
Фото: EPA

Президент країни-агресора РФ Володимир Путін проводить вибори, тому що для нього важливо зафіксувати закінчення однієї каденції і початок другої своєї ж. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив російський юрист, блогер Марк Фейгін.

"Ми розуміємо, що виборів у Росії взагалі не було ніколи – ні в десяті, ні в нульові, ні в 90-ті до пуття. Там був короткий період [демократичний] – я брав участь у виборах у Державну думу 1993 року. Потім почалося спадною униз, униз, униз, і до 2000 року жодних виборів уже не було. Навіть вибори [Бориса] Єльцина 1996 року – це не вибори повноцінні", – сказав він.

За словами блогера, Путіну потрібні "вибори", під час яких ніхто по-справжньому не голосує, а влада просто оголошує потрібні результати, щоб дотриматися зовнішніх формальностей.

"Він не розуміє, як по-іншому оголосити себе довічним королем, диктатором, царем. Він не розуміє, як зробити династичну владу, коли тобі не треба ні обиратися, ні вдавати, не переривати одну каденцію і починати нову. Усе-таки це для середніх мізків, м'яко кажучи. Оголосити себе царем він не може – він не розуміє, як влада від Бога може бути. Не тому, що він її не хоче, а тому, що як би не розуміє. Час цей минув, відновити його, щоб створити династію Путіних на троні російському, – напевно, для цього треба мати інше відчуття", – сказав він.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Путін обіймає посаду президента з 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли він був главою уряду. 2020 року Держдума РФ підтримала поправку про обнулення президентських строків Путіна, що дасть йому змогу залишитися при владі після 2024 року, коли закінчиться його четвертий президентський строк. Отже, він зможе обіймати посаду президента до 2036 року, коли йому виповниться 84 роки.

За президентства Путіна Росія у 2014 році окупувала Крим і розпочала збройну агресію проти України на Донбасі. 24 лютого 2022 року Путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни.

На думку російської журналістки Юлії Латиніної, Путін може зіткнутися з перспективою загроз для своєї влади в Росії на тлі вторгнення в Україну, яке невдало складається. Російський публіцист і телеведучий Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, переконаний, що оточення Путіна шукає можливості з ним розправитися, "але це дуже непросто". Український телеведучий Савік Шустер припустив, що Путіна в Росії можуть убити. "Не думаю, що для ФСБ є якісь особливі труднощі в усуненні Путіна", – сказав він.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков в інтерв'ю The New York Times, яке вийшло 6 серпня 2023 року, заявив, що президентські вибори в Росії – це "не зовсім демократія" і Путін набере понад 90% голосів, а згодом почав стверджувати, що його неправильно зрозуміли.