Губерман: Кавказ розігрівається для визволення від Росії. Вони поки проти російської влади виступати не можуть – практикуються на євреях G

Губерман прокоментував вияви антисемітизму на Кавказі
Фото: Игорь Губерман / Facebook

У країні-агресорі Росії є дуже багато регіонів, які готові відокремитися й "цілком спокійно заживуть власним життям". Про це в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив ізраїльський поет і сатирик Ігор Губерман.

"[7 жовтня, у день нападу терористичного палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль] я відчув, що почалося те, на що я дуже давно очікував. Так само, як я очікував того, що буде в Дагестані... Я просто не знав, що це так станеться. Я з перших днів чекав, що якось усе це обернеться на євреїв. Як – я не знав. Ми весь час вляпуємося в чужі історії, а своєї і не помічаємо.Тож у нас і проґавили це вторгнення. До речі, це погано, але не безнадійно", – висловився Губерман.

Бацман назвала події в Дагестані "огидними й антисемітськими".

"Це вже не просто мітинги, але справжні погроми ми спостерігали. Як ви це можете описати й пояснити? Це закономірне, нормальне явище для Росії? І чим воно далі обернеться?" – запитала журналістка.

Ізраїльський сатирик не погодився з Бацман щодо погромів.

"Ласочко, це не справжній погром, тому що жодного єврея не знайшли. Хоча дико шукали. Щодо явища... Я, звісно, старий, темний пересічний громадянин, але в мене є власна думка, на яку я маю право. Мені здається, тут ніхто не нацьковував. Просто Кавказ сьогодні, по-моєму, розігрівається для визволення від Росії... Весь Кавказ... А поки там шалена кількість усяких... Їх називають гопниками... Темні маси, народ... Вони поки проти влади російської виступати не можуть. Вони практикуються на євреях. Тим паче, що ми – дуже вдала... ціль. Об'єкт. Можна називати як завгодно, залежно від освіти", – вважає Губерман.

Поет попередив, що він не геополітик і "не готовий ділити російські землі", проте припускає, що розпад Росії є реальним і відокремитися може не тільки Кавказ.

"Є дуже багато районів, країв, республік, які цілком готові відокремитися й абсолютно спокійно заживуть власним життям. Якутія, Сибір, Далекий Схід, Татарія, наприклад. Одним словом, купа республік, які абсолютно спокійно відокремляться. Купа регіонів, районів, які з такою самою радістю відокремляться від Росії, з якою відокремилися всі республіки від [СРСР]. Щойно з'явилася можливість – усі відпали. Думаю, будуть такі регіони. Чи буде це в мирний спосіб? Я не знаю", – сказав Губерман.

Контекст:

29 жовтня в Махачкалі (Дагестан, РФ) місцеві жителі зібралися неподалік аеропорту через приліт прямого рейсу з Ізраїлю компанії Red Wings із Тель-Авіва. Натовп перевіряв автомобілі, які виїжджали з території аеропорту, з наміром знайти громадян Ізраїлю. Крім того, натовп спробував зламати огорожу аеропорту, а дехто з учасників акції зайшов у термінал. Люди кричали: "Аллах акбар".

Також дагестанці зупинили людину, яка, як вони вважали, була євреєм. Водночас Sota писала, що чоловік виявився лікарем з Узбекистану.

У зв'язку із цим аеропорт у Махачкалі тимчасово закрили, повідомляла Росавіація. Рейси переспрямували на інші аеродроми. Станом на 22.20 за місцевим часом аеропорт звільнили від громадян, які проникли туди, писала Росавіація.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що погром у Махачкалі – частина поширеної в Росії культури ненависті до інших народів. "Це не поодинокий випадок у Махачкалі, а радше частина поширеної в Росії культури ненависті до інших народів, яку пропагують державне телебачення, експерти та влада", – написав він.

Президент країни-окупанта РФ Володимир Путін увечері 30 жовтня заявив, що події в Махачкалі нібито "інспіровано через соціальні мережі, не в останню чергу з території України за допомогою західних спецслужб". Причетність України спростували у МЗС України, а в Держдепартаменті США такі звинувачення назвали абсурдними. У ГУР МО України заявили, що за погромами в Махачкалі стоять російські спецслужби.