Ізраїль ударив по школі в Газі. У ХАМАС заявили про понад 100 загиблих
Ізраїль завдав удару по школі в Газі, де ховалися переміщені особи, повідомив 10 серпня уряд сектора Газа, контрольований ХАМАС. Його цитує Reuters.
Унаслідок удару, згідно із заявою, понад 100 палестинців загинули й десятки дістали поранення. Ударів було завдано, коли люди, які сховалися у школі, здійснювали ранкові молитви, що призвело до численних жертв, заявили в ХАМАС. Медики поки не змогли дістатися до всіх тіл, ідеться в повідомленні.
Ізраїльські військові заявили, що їхня авіація завдала удару по командному центру, де переховувалися бойовики ХАМАС.
"Нещодавно за вказівкою розвідки Армії оборони Ізраїлю й агентства цивільної оборони Ізраїлю ВПС Ізраїлю завдали точного удару по терористах ХАМАС, які діють у командно-контрольному центрі ХАМАС, розміщеному у школі Аль-Табаїн і розташованому поряд із мечеттю в Дарадж-Туффі, яка є притулком для жителів міста Газа", – ідеться в повідомленні.
За даними ЦАХАЛ, центр був укриттям для терористів і командирів ХАМАС, де планували різноманітні атаки проти Ізраїлю. Військові заявили, що зробили кроки для зниження ризику заподіяння шкоди цивільним особам, "включно з використанням точних боєприпасів, повітряного спостереження та розвідувальної інформації".
Контекст:
7 жовтня 2023 року бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни, убили сотні мирних жителів і захопили заручників. Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію, а потім наземну операцію у секторі Гази.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 5 травня 2024 року заявив, що, попри всі спроби Ізраїлю дійти згоди про звільнення заручників, ХАМАС висуває неприйнятні умови, на які Ізраїль не може погодитися.
31 травня президент США Джо Байден оприлюднив план припинення вогню в Газі, який передбачає виведення всіх військ із палестинського ексклаву, поетапне звільнення всіх заручників, масове постачання гуманітарної допомоги, а після досягнення стійкого перемир'я – післявоєнне відновлення сектору. Згодом цей план підтримали країни G7, а 10 червня – і Радбез ООН.