На російському телебаченні показали стенограму, де Меркель нібито називає Лукашенка "пан президент"

Меркель у розмовах із Лукашенком "звертається за всією формою", стверджують на російському телебаченні
Фото: EPA (архів)
В ефірі передачі  "Вести недели" на телеканалі "Россия 24", яку веде пропагандист Дмитро Кисельов, показали фрагмент нібито стенограми розмови канцлерки Німеччини Ангели Меркель з Олександром Лукашенком, який перебуває при владі в Білорусі. Програма вийшла 5 грудня.

За словами Кисельова, у розпорядженні телеканала опинилася офіційна стенограма однієї з телефонних розмов політиків. В ефірі продемонстрували роздруківку російською мовою, без жодних печаток та підписів. Згідно з нею, Меркель називала Лукашенка "пан президент" і "шановний пан президент", незважаючи на те, що Німеччина не визнала результатів президентських виборів у республіці.

"Відносини із Заходом у Білорусі протягом останнього тижня знову загострилися, але канцлер Німеччини Ангела Меркель телефонувала Олександру Лукашенку неодноразово з повним розумінням, хто очолює державу, звертаючись за всією формою", – заявив Кисельов.

Скріншот: Россия 24/YouTube

"Ось він, момент істини. А вся ця західна словесна мішура про визнання чи невизнання – пусте. Є Realpolitik, і в цьому форматі діє канцлер Німеччини, досвідчена Ангела Меркель", – заявив Кисельов.

Контекст:

Німеччина не визнала Олександра Лукашенка президентом Білорусі після президентських виборів у серпні 2020 року. Про це Меркель говорила у вересні минулого року в Бундестазі. У жовтні вона зустрілася з білоруською опозиціонеркою Світланою Тихановською.

Меркель та Лукашенко провели телефонні розмови 15-го та 17 листопада 2021 року через міграційну кризу на білорусько-польському кордоні. Вони домовилися, що проблему нелегальних мігрантів "загалом виносять на рівень ЄС та Білорусі". За даними ЗМІ, Лукашенко, зокрема, просив Меркель зняти санкції ЄС проти Білорусі, а також визнати його президентом республіки.

У повідомленні на сайті уряду ФРН від 15 листопада Лукашенка називають на ім'я та прізвище, а також "пан Лукашенко". У новині про розмову від 17 листопада – "Олександр Лукашенко".