На територію "Петербургского нефтяного терминала" в Росії впав безпілотник – ЗМІ
Після атаки 2 березня на Ленінградську область країни-агресора РФ уранці наступного дня на території нафтогазової компанії "Петербургский нефтяной терминал" у Санкт-Петербурзі виявили безпілотник літакового типу. Про це пише Telegram-канал Astra з посиланням на свої джерела.
За даними каналу, БПЛА ніс заряд вибухової речовини вагою приблизно 20 кг.
Вибуху не сталося, постраждалих немає, ідеться в повідомленні.
Це вже друге падіння безпілотника на територію "Петербургского нефтяного терминала". Перше було зафіксовано 18 січня під час першої від початку широкомасштабної війни проти України атаки БПЛА на Ленінградську область.
Увечері 2 березня в Ломоносовському районі Ленінградської області було чути вибухи, влада заявила, що спрацювала система ППО.
Контекст:
Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія почала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдавання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і ті, що закупили на Заході або які передали західні партнери.
Головні цілі ударів дронами-камікадзе по РФ – виснаження російських систем ППО і знищення авіації, а також збитки військово-виробничим потужностям, говорив начальник військової розвідки України Кирило Буданов. Він наголошував, що пріоритетною ціллю є російські військові підприємства, які працюють у сфері ракетобудування.
На початку 2024 року українські спецслужби й розвідка організували серію атак безпілотниками по об'єктах російського нафтоперероблення. Зокрема, ударів було завдано по нафтобазі у Клинцях Брянської області, нафтопереробному заводу в Туапсе (Краснодарський край РФ), нафтовому терміналу в Усть-Лузі (Ленінградська область РФ), НПЗ у Ярославлі й заводу "Невский мазут" у Санкт-Петербурзі.
Понад 1 млн км&³2; території Росії розташована в зоні ураження для українських безпілотників, підрахувало 2 лютого російське видання "Верстка". За його даними, з вересня 2023 року ця територія збільшилася на понад 300 тис. км&³2;. У зоні атак опинилися великі міста, зокрема Санкт-Петербург.