Папа римський назвав "братами" українців і росіян, які на них напали

Війна – це завжди поразка, заявив Франциск
Фото: EPA

15 грудня під час візиту до міста Аяччо на французькому острові Корсика папа римський Франциск укотре закликав країни до миру, а також згадав про країну-агресора Росію й Україну, проти якої РФ веде повномасштабну війну. Про це повідомляє Vatican News.

Видання зазначає, що папа римський підніс молитви про "довгоочікуваний мир для українського народу і російського народу".

"Вони брати, кузени. Нехай вони дійдуть порозуміння. Війна – це завжди поразка. Мир усьому світові!" – цитує Франциска Vatican News.

Пресслужба Ватикану також проілюструвала слова папи римського фотографією зруйнованого російськими окупантами українського міста Покровськ у Донецькій області.

У липні 2023 року Франциск називав своїми "братами" російську владу.

Контекст:

Ватикан засуджує війну Росії проти України. Папа римський на тлі масованого воєнного вторгнення РФ закликав 13 березня 2022 року припинити вбивства безневинних людей в Україні, зосередитися на діалозі й відкрити гуманітарні коридори. Франциск не раз закликав зупинити вогонь.

В інтерв'ю RSI, яке опублікували 9 березня 2024 року, говорячи про війну в Україні, папа римський заявив, що у сторони, котра програла, "має бути мужність вести переговори". "Я вважаю, що сильнішим буде той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей, має сміливість підняти "білий прапор", щоб вести переговори", – сказав Франциск, не назвавши прямо сторони, яка програла.

У Ватикані, коментуючи висловлення папи римського в інтерв'ю RSI, заявили 9 березня, що Франциск не просив Україну здатися. Прессекретар Ватикану Маттео Бруні пояснив, що понтифік використав образ "білого прапора", який запропонував інтерв'юер, щоб позначити припинення воєнних дій, перемир'я, досягнуте за допомогою "мужності переговорів".

У жовтні відбулася зустріч папи римського з президентом України Володимиром Зеленським. Тоді йшлося і про війну в Україні. Зеленський подарував понтифіку картину "Різня в Бучі. Історія Марічки" й обговорив повернення українців із полону.