Пентагон оприлюднив список озброєння, яке увійде в новий пакет допомоги Україні
Міноборони США опублікувало перелік озброєння, яке увійде в новий пакет військової допомоги Україні на $250 млн, оголошений 29 серпня.
Це вже 45-й пакет допомоги Україні, виділений із запасів Пентагону із серпня 2021 року, зазначили в Пентагоні.
"У нього входять додаткові боєприпаси для систем ППО і артилерії, обладнання для розмінування, медичні автомобілі та інше обладнання, яке допоможе Україні на полі бою протистояти агресивній війні Росії, що триває, і захистити свій народ", – ідеться в повідомленні.
Зокрема, у новий пакет США увійшли:
- авіаракети AIM-9M і Hydra-70;
- додаткові боєприпаси для артилерійських ракетних систем (HIMARS);
- 155-мм та 105-мм артилерійські снаряди;
- обладнання для розмінування;
- ракети з оптичним наведенням (TOW);
- Javelin та інші протитанкові системи й ракети;
- понад 3 млн набоїв до стрілецької зброї;
- броньовані медичні машини й машини швидкої допомоги з багатоцільовими колесами високої мобільності (HMMWV);
- підривні боєприпаси для розмінування перешкод;
- запчастини, технічне обслуговування й інше польове обладнання.
За даними Пентагону станом на 29 серпня, загалом США виділили $43,7 млрд на допомогу Україні у сфері безпеки від початку роботи адміністрації президента США Джо Байдена, зокрема понад $43 млрд із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.
Вдячність всьому американському народу, Конгресу США й особисто Байдену за новий пакет військової допомоги Україні в X (колишній Twitter) висловив президент України Володимир Зеленський.
"Артилерія, ракети, боєприпаси для HIMARS, обладнання для розмінування – те, чого потребують наші воїни. Свобода потребує захисту, і цей захист міцнішає", – написав глава Української держави.
Контекст:
США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Про попередній пакет військової допомоги США на $200 млн для України держсекретар США Ентоні Блінкен оголошував 14 серпня.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні й іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки що використовує програми безоплатного передання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який будуть застосовувати в разі потреби.