Пентагон замовив для України ракети AMRAAM майже на $200 млн
Міністерство оборони США уклало контракт із Raytheon Missiles and Defense на постачання Україні ракет середньої дальності AMRAAM на суму $192 млн. Про це інформують 31 серпня на офіційному сайті Пентагону.
"Цей контракт передбачає закупівлю компанією Raytheon бойової зброї AMRAAM із різних джерел. Роботи виконуватимуть у Тусоні, штат Аризона, і, як очікують, їх буде завершено до 29 листопада 2024 року", – ідеться в повідомленні.
Кількості ракет і строків постачання в Пентагоні не уточнюють. Датою виконання закупівлі вказано 29 листопада 2024 року.
Ракети закуплять коштом фонду Ініціативи сприяння безпеці України.
AIM-120 AMRAAM (Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile) – американська всепогодна керована ракета класу "повітря – повітря" середньої дальності. Ракети AMRAAM є основною зброєю класу "повітря – повітря" всіх типів сучасних винищувачів американських збройних сил. Ракети сімейства також є на озброєнні винищувачів країн НАТО та інших союзників США.
Контекст:
США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Крім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безплатного передання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.
За даними Пентагону станом на 29 серпня загалом США виділили $43,7 млрд на допомогу Україні в галузі безпеки з початку роботи адміністрації президента США Джо Байдена, зокрема понад $43 млрд від початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року. Про попередній пакет військової допомоги США на $250 млн для України держсекретар США Ентоні Блінкен оголошував 14 серпня.