Приймачук: Нехай вас не заспокоюють невдалі запуски ракет або "Адмірал Кузнєцов", який смішно димить. РФ дуже наростила воєнний потенціал G

На початку листопада 2016 року важкий авіаносний крейсер "Адмірал Кузнєцов" на чолі групи ВМФ Росії увійшов в акваторію Середземного моря і попрямував до берегів Сирії. З авіаносця постійно валив чорний дим. Це викликало купу жартів у соцмережах

Скріншот: Тэлеканал Белсат / YouTube

Президент РФ Володимир Путін протягом 18 років правління наростив серйозний воєнно-промисловий потенціал завдяки нафтогазовим грошам. Не варто недооцінювати супротивника, навіть якщо його авіаносець "Адмірал Кузнєцов" спустили на воду в 1985 році, заявив "ГОРДОН" директор Центрального проектного інституту Міністерства оборони України, військовий будівельник та інженер, полковник запасу Олег Приймачук, який розробляв проект із ліквідації ядерної зброї.

Численні жарти в соцмережах і ЗМІ про російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" не повинні відволікати Україну від головного: Росія серйозно наростила воєнно-промисловий потенціал, не можна недооцінювати противника.

Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив директор Центрального проектного інституту Міністерства оборони України, військовий будівельник та інженер, полковник запасу Олег Приймачук, який разом зі своїм колективом розробляв проект із ліквідації ядерної зброї в Україні в 1990-х.

"Скільки зараз у Росії ядерних боєголовок? Точно не знаю, але президент РФ Путін протягом 18 років правління завдяки нафтогазовим грошам наростив серйозний потенціал. І нехай вас не заспокоюють невдалі запуски російських ракет або авіаносець "Адмірал Кузнєцов", який смішно димить біля берегів Сирії. Повірте, Росія дуже збільшила свій воєнно-промисловий потенціал", – розповів Приймачук.

Він зазначив, що глава РФ за роки свого президентства повернув у держвласність багато військових об'єктів, приватизованих у 1991–1999 роках, коли президентом Росії був Борис Єльцин.

"Путін скасував дуже багато указів Єльцина, які сприяли розпродажу воєнно-промислового комплексу, змусив заводи і конструкторські бюро працювати на військову галузь, побудував новий космодром замість Байконура, де доводилося оренду Казахстану платити за випробування і запуски ракет. Загалом, у нас дуже сильний ворог, недооцінювати його не можна", – зазначив Приймачук.

"Під час ядерного роззброєння України все було знищено, зокрема секретну документацію. Але у мене дещо залишилося. Про всяк випадок". Повна версія інтерв'ю з Олегом Приймачуком

На початку листопада 2016 року стало відомо, що авіаносна ударна група військово-морського флоту Росії на чолі з важким авіаносним крейсером "Адмірал Кузнєцов" увійшла в акваторію Середземного моря і попрямувала до берегів Сирії. У зв'язку з проходженням російських військових кораблів у територіальних водах Великобританії було приведено у стан підвищеної бойової готовності королівський флот.

На численних фото і відео, які зафіксували похід військово-морського флоту РФ, був відображений і "Адмірал Кузнєцов", з якого постійно валив чорний дим. Це викликало купу жартів у соцмережах. У листопаді та грудні 2016 року з палуби авіаносця двічі падали в море винищувачі: Міг-29 і Су-33, які виконували бойові завдання в Сирії.

6 січня 2017 року "Адмірал Кузнєцов" покинув зону конфлікту в межах скорочення військової присутності Росії в Сирії.

"Адмірала Кузнєцова" спустили на воду в 1985 році. Це єдиний авіаносець у складі ВМФ Росії й останній введений в експлуатацію у СРСР.