Шойгу вирушив у Тегеран для "зміцнення військових зв'язків" і заявив про вихід відносин РФ та Ірану "на новий рівень"
Міністр оборони країни-агресора РФ Сергій Шойгу 19 вересня прибув у Тереган, повідомила пресслужба російського оборонного відомства.
Як заявлено в релізі, мета візиту російської делегації до Ірану – "сприяти зміцненню російсько-іранських військових зв'язків".
У перший день візиту Шойгу зустрівся з начальником Генштабу збройних сил Ірану Мохаммадом Багері, вони говорили про військове співробітництво двох країн. Міністр оборони РФ назвав зустріч "черговим кроком до зміцнення стратегічного партнерства Росії та Ірану", а Тегеран – "стратегічним партнером Росії на Близькому Сході".
Як пише іранське інформаційне агентство Tasnim, Багері на зустрічі із Шойгу вчора заявив, що "довгострокова співпраця між Іраном та Росією відповідає інтересам обох країн". Він оголосив про підготовку документа про таку співпрацю.
"Цей документ має сильний військовий та оборонний вимір і може стати підхожою платформою для розвитку довгострокової співпраці між двома країнами", – заявив він. На думку Багері, "є значні невикористані можливості" у відносинах двох країн.
20 вересня міноборони РФ проінформувало про зустріч Шойгу з міністром оборони Ірану Мохаммадом Резою Аштіані.
"Санкційний тиск на Росію та Іран демонструє свою безперспективність, тоді як російсько-іранська взаємодія виходить на новий рівень. Із задоволенням зазначаємо, що російсько-іранський діалог розвивається особливо інтенсивно", – заявив Шойгу на зустрічі.
Tasnim уточнило, що ця зустріч відбулася сьогодні вранці.
Контекст:
У жовтні 2022 року МЗС України звинуватило Іран у тому, що він допомагає Росії зброєю у війні проти України. Про те, що Іран надає допомогу РФ, писали ЗМІ. Зокрема, Associated Press із посиланням на джерела в розвідці повідомило, що Тегеран постачає Росії дрони. Іран доправив у РФ принаймні три моделі безпілотників: одноразові безпілотники-камікадзе Shahed-131 і Shahed-136, а також багатоцільові безпілотники Mohajer-6. Їх Росія масово застосовує для атак на об'єкти цивільної та критичної інфраструктури.
За даними українських військових, упродовж року Росія випустила по Україні понад 2 тис. дронів Shahed.
Іран заперечує постачання дронів російській армії.
У листопаді 2022 року управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США ввело санкції проти фірм, котрі займаються виробництвом або постачанням у Росію іранських безпілотників, якими РФ атакує Україну.