Шустер: Путіна можуть попросити не брати участі у виборах G

Путін перестав бути людиною, яка в довгостроковій перспективі здатна захищати інтереси свого оточення, вважає Шустер
Фото: kremlin.ru

Президент країни-окупанта РФ Володимир Путін уже не є людиною, яка може захистити інтереси свого оточення у довгостроковій перспективі. Це, а також враження, яке справив на росіян заколот засновника визнаної міжнародною злочинною організацією ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, може вплинути на його шанси переобратися на посаду президента РФ. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.

"Я не думаю, що Путін [зараз] посилюється – навпаки. Якщо вірити опитуванням центру "Левада", хоча складно вірити сьогодні соціологічним опитуванням, особливо у Росії... Але якщо вірити, тенденція може бути такою, що, по-перше, майже все населення Росії знає про похід Пригожина на Москву, до якої він не дійшов буквально півтори години", – сказав телеведучий.

Половина росіян, зазначив Шустер, Пригожина підтримує.

"Навіть не самого Пригожина, а те, що він каже: "Біля влади [у РФ] – корупція і люди, які думають виключно про свої кишені", – пояснив він.

Журналіст вважає, що росіянам зрозуміло: у разі продовження війни, розв'язаної РФ в Україні, труни надходитимуть "зовсім в інші сім'ї", а не в сім'ї тих, хто становить кістяк російської верхівки.

"Ця позиція – її поділяє велика частина суспільства. Це дуже сильно послаблює Путіна, тому що він втрачає ту легітимність... Фальшиву легітимність, оскільки ми знаємо, що всі вибори було сфальсифіковано – проте вони давали йому якусь легітимність. Якщо хтось із його оточення скаже йому: "Ти трошки переборщив",  він може відповісти: "А ти піди оберись, здобудь хоча б 30%", – висловився Шустер.

На думку телеведучого, зараз Путін усе ще може сказати своєму оточенню: "Дивіться: я вибори хоч і фальсифікую, але виграю". Однак він вважає, що на виборах у березні 2024 року чинного главу Кремля можуть попросити не обиратися.

"Путін може взагалі не брати участі у цих виборах. Тому що його попросять не брати участі. Тому що та "комісія", яка навколо нього, висуне зовсім іншого кандидата. Я б не поспішав із прогнозами, бо невідомо, що буде за вісім місяців узагалі", – підсумував Шустер.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли був главою уряду.

За президентства Путіна Росія спочатку окупувала 2014 року Крим і почала збройну агресію проти України на Донбасі, а потім 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабне вторгнення.

2020 року в конституцію РФ внесли зміни, які дають змогу Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року. Він неодноразово заявляв, що поки не вирішив, чи балотуватиметься на новий строк.

Адміністрація президента РФ планує забезпечити йому перемогу на президентських виборах у Росії в березні 2024 року з рекордним результатом понад 80% голосів, написала 18 липня "Медуза". Путін, за даними джерел, може оголосити про намір балотуватися на президентських виборах восени 2023 року.

Деякі експерти, наприклад, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, прогнозують, що внаслідок воєнних невдач в Україні Путін може втратити владу.

Серед можливих наступників Путіна аналітики називають секретаря Радбезу РФ Миколу Патрушева, його сина – міністра сільського господарства Дмитра Патрушева, Кирієнка, прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна.

Деякі експерти вважають, що після Путіна одноосібного правління у країні не буде або принаймні наступником не стане ніхто з його команди.