"Світ здурів узагалі". Лукашенко заявив, що населення Білорусі потрібно навчити поводитися зі зброєю
Населенню Білорусі варто навчитися навичок поводження зі стрілецькою зброєю. Про це 14 червня під час візиту у Вітебську область заявив Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, інформує сайт глави держави.
"Хто гарантує, що ми не будемо воювати? Ні ти, ні я, ніхто не може гарантувати. Світ здурів узагалі. Війна може спалахнути в будь-який момент у будь-якій точці, не дай бог у нас", – сказав він.
Лукашенко вважає, що увагу варто звернути на тих громадян, які не потрапляють за призовом в армію, де навчають поводитися зі зброєю.
"А чому студентів та інших не долучити й не навчити стрілецькою зброєю користуватися – зібрати, розібрати автомат, стрельнути? Щоб уміли користуватися та щоб не довелося в тяжкі часи навчатися на полі бою", – пояснив він.
Контекст:
Під час акцій протесту в Мінську Лукашенко носив автомат. Зокрема, 23 серпня 2020 року, облітаючи місто вертольотом, він виліз із вертольота з автоматом без магазину й уточнив в охорони, чи залишився "хтось ще там". Президента Білорусі супроводжував його 15-річний син Микола в бронежилеті, штурмовому шоломі й з автоматом.
30 серпня з'явилося нове зображення Лукашенка зі зброєю. Його сфотографували на тлі палацу Незалежності в Мінську.
9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, після яких почалися масові акції протесту незгодних із результатами голосування. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру "Весна", із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.
23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.
У 2021 році масові акції протесту в Білорусі припинили.