Тайвань ввів санкції проти компанії, яка, ймовірно, доправила в РФ верстати для виробництва зброї
Тайвань заніс у санкційні списки російську компанію iMachine Technology, через яку країна-агресор РФ отримувала верстати, котрі використовували для виробництва зброї. Про це 2 лютого проінформувало міністерство економіки Тайваню.
"Після нещодавніх повідомлень у ЗМІ про те, що російський виробник зброї використовував метод перевалки у третіх країнах для переобладнання верстатів тайванського виробництва для озброєння, міністерство економіки заявило, що додало російський бізнес iMachine, причетний до цієї справи, у наш список. [...] Китайському бізнесу заборонено експортувати всі товари в цю компанію", – ідеться в повідомленні китайською мовою.
У тайванському відомстві наголосили, що "міжнародна репутація тайванських бізнесменів дуже важлива для майбутніх глобальних продажів і її має бути захищено".
У мінекономіки зазначили, що воно давно розширило заходи щодо контролю за експортом верстатів у Росію, щоб їх не використовували для виробництва зброї, і "цей підхід поділяє більшість партнерів".
"Мінекономіки також попросило виробників розірвати зв'язки і підтвердити заборону на експорт високотехнологічних товарів у Росію. Оскільки за законом виробники зобов'язані декларувати кінцевого споживача, щоб не допустити отримання Росією високотехнологічних товарів із Китаю через треті країни, виробники були зобов'язані суворо декларувати під час експорту до країн із високими перевалочними ризиками (такі як Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, країни Середньої Азії та інші)", – повідомило міністерство.
1 лютого видання The Washington Post повідомило, що, згідно з торговими звітами і російськими податковими документами, із січня 2023 року IMachine імпортувала в РФ із Тайваню високоточні верстати з комп'ютерним керуванням на суму понад $20 млн, обладнання використовують у багатьох галузях промисловості, включно з виробництвом зброї.
Контекст:
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, проти РФ ввели понад 16 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – майже 19 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.
РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав президент України Володимир Зеленський. Про факти обходу санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що якнайбільше глобальних гравців має бути "абсолютно принциповими в дотриманні режиму санкцій проти Росії за терор".
6 червня 2023 року Зеленський говорив, що стосовно дотримання антиросійських санкцій "є питання до Індії, Китаю, деяких європейських країн, представників Латинської Америки, Туреччини".