У російських нафтовиків почалися труднощі з пошуком танкерів – Reuters
У російських нафтовиків почалися труднощі з пошуком танкерів під перевезення після того, як США стали вводити санкції проти "тіньового флоту" Кремля і запустили розслідування, яке охопило три десятки суднових перевізників у всьому світі. Про це 26 листопада пише Reuters.
Нафтові компанії, які займаються експортом через порти Балтійського моря, не можуть знайти судна під частину вантажів із доправленням у листопаді, розповів агентству трейдер, який працює в регіоні. Перебоїв із постачанням безпосередньо нафти, за словами співрозмовників агентства, поки не фіксують, проте вартість фрахту значно підвищилася. За словами джерела, на ринку нафтопродуктів уже почалися проблеми з фізичною наявністю суден на деякі дати.
За словами чотирьох джерел у судноплавній галузі, від роботи з російською нафтою відмовилися три великі грецькі танкерні компанії – Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers, пише Reuters. Грецькі суднові магнати, які володіють флотом зі 100 танкерів, здатних перевалювати майже всю експортну нафту із західних портів РФ – Приморська, Усть-Луги та Новоросійська, – і далі возили російську нафту навіть після того, як із ринку пішли майже всі західні компанії, ідеться в публікації.
Нафтовики змушені дедалі більше покладатися на "тіньовий флот" – старі, списані на брухт танкери, які ходять із вимкненими транспондерами, щоб сховатися від санкцій. Але трейдери побоюються, що брак суден може посилитися. "Тіньового флоту" може виявитися недостатньо для перевезення всієї російської нафти, заявило джерело.
Контекст:
На початку грудня 2022 року країни – члени "Великої сімки", а також Австралія і ЄС ввели обмеження цін на російську нафту, встановивши максимальний рівень у розмірі $60 за барель. Із 5 лютого 2023 року ці країни ввели цінову стелю на російські нафтопродукти: $100 – для дизельного палива і $45 – для різних мастил.
Через обмеження ціни на сиру нафту Росія втрачає $172 млн щодня, писало в серпні агентство Bloomberg із посиланням на звіт Гельсінського центру досліджень енергетики і чистого повітря (CREA). Після того, як обмеження поширили і на нафтопродукти, РФ втрачатиме ще більше – $280 млн на день, вважає агентство.