В Ізраїлі відбулися масові протести. Мітингувальники палили вогнища, депутатка заявила про напад поліцейських. Фото, відео photo icon

В Ізраїлі протестували проти уряду
Фото: EPA

В Ізраїлі 29 червня відбулися антиурядові протести. Організатори стверджують, що їх провели у 80 місцях, повідомляє Ynet.

На головну демонстрацію у Тель-Авіві прийшло кілька десятків тисяч людей, пише видання. Протестувальники звинувачують уряд прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху в тому, що він не може повернути заручників, яких захопило палестинське угруповання ХАМАС.

Сотні протестувальників відокремилися від щотижневого антиурядового мітингу й розпочали несанкціоновані акції протесту, які переросли у сутички з поліцією перед штаб-квартирою партії "Лікуд" та офісами профспілки "Гістадрут", повідомляє Times of Israel.

Біля будівлі "Гістадрут", де протестувальники вимагали від керівництва організації підтримати їхній заклик до дострокових виборів, протестувальники розпалили вогнища, які пожежники загасили. Поліція розштовхувала протестувальників і забирала деяких із них.

На відеозаписах ще однієї сутички офіцери, ймовірно, намагалися усунути депутатку Кнесета Нааму Лазімі з партії "Авода" від участі в акції протесту. Вона розповіла журналістам, що поліцейські напали на неї та смикнули за волосся, коли вона намагалася допомогти іншому протестувальнику. Відео опублікували у соцмережі Х.

Поліція силою розігнала групу протестувальників, які закликали покласти край війні, біля офіційної резиденції Нетаньяху в Єрусалимі, повідомляє Times of Israel. Протестувальники були частиною більшого багатотисячного мітингу проти уряду та за угоду зі звільнення заручників.

Протягом вечора поліція затримала кількох протестувальників і заарештувала щонайменше одного, ідеться в публікації.

Контекст:

7 жовтня 2023 року бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни, вбили сотні мирних жителів і захопили заручників. Ізраїль у відповідь почав контртерористичну операцію, а потім – наземну операцію у секторі Гази, яка триває досі.

31 травня президент США Джо Байден оприлюднив план припинення вогню у Газі, який передбачає виведення всіх військ із палестинського ексклаву, поетапне звільнення всіх заручників, масове постачання гуманітарної допомоги, а після досягнення стійкого перемир'я – повоєнне відновлення сектору. Згодом цей план підтримали країни G7, а 10 червня – і Радбез ООН.

11 червня Reuters із посиланням на представника угруповання Самі Абу Зухрі повідомило, що ХАМАС також погодився на план перемир'я.

13 червня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що бойовики ХАМАС запропонували численні зміни до плану про припинення вогню в секторі Гази, водночас деякі з пропозицій ісламістів є нездійсненними. Представник ХАМАС Усама Хамдан спростував інформацію Блінкена: Ізраїль зі схвалення США відкидає попередні пропозиції ісламістів, стверджує він.