Виробник IRIS-T збільшує виробництво і заявляє, що в Україні німецька система ППО демонструє рекордну ефективність
Німецький виробник зброї Diehl Defence планує збільшити виробництво зенітних ракетних комплексів IRIS-T. Про це 5 вересня повідомив головний програмний директор компанії Гаральд Бушек, пише Reuters.
За його словами, розв'язана Росією в Україні повномасштабна війна викликала значне зростання попиту. У 2024 році Diehl Defence планує випустити три-чотири установки, а у 2025 – щонайменше вісім. Водночас виробництво ракет для IRIS-T цьогоріч збільшують утричі, із 2024 року підприємство планує робити приблизно 400–500 ракет на рік.
На сьогодні Німеччина передала Україні для захисту від окупантів дві установки IRIS-T, які використовують переважно для захисту Києва від російських ракетних атак, розповів Бушек. Він зазначив, що за допомогою системи ППО IRIS-T Україна збила понад 110 цілей, більшість із яких – російські крилаті ракети типу "Калібр", до того ж відсоток влучання становив майже 100%. За даними Бушека, на початку року система успішно відбила атаку на Київ одночасно 13 російських крилатих ракет, перехопивши їх усі.
До вторгнення РФ в Україну лише кілька західних країн придбало цю систему, що відображає загальну тенденцію після закінчення холодної війни до скорочення масштабів протиповітряної оборони, оскільки вважали, що основна загроза з боку Росії зникла, пише Reuters. Тепер союзники по НАТО поспішають замовити IRIS-T для своїх збройних сил, до того ж очікують, що кілька країн східного флангу НАТО, таких як Естонія й Латвія, підпишуть контракти найближчими тижнями, повідомляє агентство.
Контекст:
11 жовтня 2022 року тодішній міністр оборони Олексій Резніков оголосив про доправлення першої німецької системи ППО IRIS-T в Україну. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив 24 жовтня, що Німеччина найближчим часом надасть Україні ще три системи IRIS-T. 19 квітня Німеччина передала Україні другий із чотирьох обіцяних комплексів протиповітряної оборони IRIS-T.
Посилення української ППО – тема, яку союзники неодноразово обговорювали на зустрічах у форматі "Рамштайн". Після зустрічі контактної групи міжнародної допомоги у форматі "Рамштайн", котра відбулася 12 жовтня минулого року, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі озвучив план, згідно з яким українське небо мали закрити системи ППО різної дальності й висоти. На той момент у країни вже була перша установка IRIS-T і чекали на прибуття NASAMS, а згодом, навесні 2023-го, Україна отримала перші системи Patriot.