Звіт Amnesty International щодо України перевірять зовнішні експерти

Прокоментувати звіт можуть, зокрема, українські правозахисники
Фото: ЕРА
Звіт міжнародної правозахисної організації Amnesty International, у якому українську армію звинуватили в тому, що вона наражає на небезпеку цивільних осіб, перевірять зовнішні експерти. Про це 13 серпня повідомляє німецьке агентство dpa із посиланням на заяву організації.

Агентство зазначає, що Amnesty International "хоче переглянути своє дослідження", і через це зовнішні експерти "ретельно вивчать процес".

Звіт правозахисної організації щодо України розкритикував німецький підрозділ Amnesty International, зазначивши, що результати було озвучено недостатньо делікатно й точно, пише dpa.

За даними агентства, "не було повідомлено з тією делікатністю й точністю", яких варто очікувати від організації.

Деталі перевірки звіту має намір визначити наступного тижня Рада Amnesty International. Свій внесок у цей процес зможуть зробити національні підрозділи організації, зокрема українське відділення.

Контекст:

Доповідь Amnesty International, яка спричинила хвилю критики, було опубліковано 4 серпня. Звіт активно обговорюють і в соцмережах, зокрема користувачі звертають увагу, що Amnesty International ніяк не відреагувала на вбивство українських військовополонених в Оленівці Донецької області.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звинуватив організацію в необ'єктивності та сказав, що обурений доповіддю. Міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що цей звіт – "свідчення втрати адекватності" Amnesty International. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр назвала звіт AI "дослідженням дій жертви без урахування дій озброєного ґвалтівника".

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець назвав звіт Amnesty International "маніпулятивним", президент України Володимир Зеленський заявив, що організація намагається амністувати державу-терориста і перекласти відповідальність з агресора на жертву.

Глава українського офісу організації Оксана Покальчук заявила, що команда Amnesty International Ukraine намагалася перешкодити публікації цього звіту, оскільки вважає його одностороннім і неповним. Доводів українського офісу в центральному офісі не почули, констатувала вона. 5 серпня Покальчук оголосила, що звільняється з Amnesty International.

7 серпня Amnesty International попросила вибачення за "страждання і гнів", які викликав її звіт. Водночас організація "цілком підтримує висновки" зі звіту, але "шкодує про завданий біль".

У Мінінформполітики України 8 серпня заявили, що Amnesty International використала для звіту про Україну свідчення, взяті під контролем окупантів і під "очевидним тиском". Стверджували, що частину інформації було зібрано у фільтраційних таборах і в'язницях на не підконтрольній Україні території.

10 серпня Amnesty International спростувала відомості Мінінформполітики України.