У Харкові додаткові місця для лікування COVID-19 розгорнули в дитячій травматології

У відділення переведуть пацієнтів з інших поверхів 17-ї лікарні, щоб розвантажити переповнені палати
Фото: city.kharkov.ua
У Харкові 20 квітня розгорнули 30 додаткових місць для хворих на коронавірусну інфекцію у відкритому після ремонту дитячому травматологічному відділенні багатопрофільної лікарні №17. Про це повідомила пресслужба мерії.
"З огляду на епідеміологічну ситуацію, ми прийняли рішення перепрофілювати це відділення на реанімаційне для хворих на COVID-19. Для цього є всі необхідні умови, до всіх ліжок підведено кисень. Уже сьогодні відділення готове приймати пацієнтів. У першу чергу сюди переведуть тих хворих, які зараз знаходяться на різних поверхах цієї лікарні, щоб розвантажити переповнені палати", – розповіла заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан.
За її інформацією, у 17-й лікарні є 270 ліжок для хворих на COVID-19.
Горбунова-Рубан підкреслила, що відділення почне працювати "без так званого ковідного пакета". Необхідні документи наразі на розгляді в Національній службі здоров'я України.
"Як тільки вони будуть ухвалені, відділення отримає дозвіл на закупівлю необхідних ліків, а медичні працівники зможуть отримувати передбачені законодавством надбавки за лікування пацієнтів із захворюванням на COVID-19", – повідомили в мерії.
За даними міськради, у комунальних лікарнях Харкова розгорнули 900 місць для лікування хворих на COVID-19, 888 забезпечили киснем. Харків'ян госпіталізують також у лікарні обласного підпорядкування.
Контекст
- З 11 квітня в Харківській області встановлено "червоний" рівень епіднебезпеки поширення коронавірусної інфекції.
- У Харківській області протягом доби виявили 938 нових випадківCOVID-19. Із них 745 – жителі міста Харкова, повідомила 21 квітня пресслужба Харківської обласної адміністрації. Від початку епідемії в регіоні зареєстрували 127,8 тис. випадків СOVID-19, 2469 пацієнтів померли.
- За час пандемії в Україні підтвердили 1,9 млн випадків інфікування коронавірусом(протягом останньої доби – понад 19 тис.). Видужало понад 1,5 млн пацієнтів, померло 40,7 тис. осіб.
- Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях
Читати


