З російського полону повернули сімох цивільних українців

В Україну повернулися цивільні, які були в полоні РФ з 2022 року
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими / Facebook (архів)
В Україну з російського полону вдалося повернути сімох цивільних українців, яких країна-агресор РФ роками незаконно утримувала у неволі. Про це 27 червня повідомив у Telegram уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Він зауважив, що повернення українців стало результатом його прямої гуманітарної роботи з новою російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою, а також завдяки Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими та всім іншим дотичним до нього органам.
"На рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини – це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства. Одного із українців росіяни викрали з власної домівки лише тому, що його сини служать у Збройних силах України. Іншого українця – по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення", – поінформував омбудсмен.
За словами Лубінця, серед звільнених нині також є доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади української волонтерки і парамедикині Юлії Паєвської (позивний Тайра) "Ангели Тайри" в Маріуполі. Він зауважив, що у день його затримання із ним була затримана й сама Тайра, яку вдалося повернути раніше.
У попередньому дописі Лубінець розповів про зустріч з Ланторовою під час обміну полоненими, що відбувся напередодні, та домовленості із російською омбудсменкою.
Контекст
- У січні 2026 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів, що верифікували приблизно 1,8 тис. громадян України, які перебувають у російському полоні.
- 26 червня Україна провела з країною-агресором Росією обмін полоненими, у межах якого додому повернулося 160 захисників віком 26–66 років. Усі вони, за словами президента України Володимира Зеленського, були в російському полоні ще з 2022 року. Попередній обмін полоненими був 5 червня. У його межах Україна повернула додому з російської неволі 186 людей – 185 військовослужбовців і одного цивільного.
Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях
Читати