$39.67 €42.52

Ударив суперника палицею. Збірну РФ дискваліфікували після скандалу на Кубку світу з лижних перегонів

Ударив суперника палицею. Збірну РФ дискваліфікували після скандалу на Кубку світу з лижних перегонів Большунов – чотириразовий призер Олімпійських ігор
Російський лижник Олександр Большунов ударив палицею спортсмена збірної Фінляндії на фінальному етапі естафети на Кубку світу з лижних перегонів. Після фінішу росіянин наїхав на фінського спортсмена.

24-річний російський лижник Олександр Большунов 24 січня на фініші естафетних перегонів на Кубку світу з лижних перегонів, який відбувається у фінському місті Лахті, вдарив палицею представника збірної Фінляндії Йоні Мякі. Відео інциденту у Twitter опублікував шведський журналіст Патрік Бексель.

"Большунов спершу вдарив Йоні Мякі, а після фінішу збив його", – написав Бексель.

Большунова дискваліфікували, а результат російської збірної анулювали. Про це повідомив сайт Міжнародної федерації лижного спорту.

Переможцями перегонів стали норвежці, вони подолали дистанцію за 1 годину 7 хвилин 56,8 секунди, другими фінішували фінські спортсмени, третіми були роcіяни, але через ануляцію їхнього результату третє місце посіла збірна Швейцарії.

Скріншот: live.fis-ski.com Скріншот: live.fis-ski.com

Тренер збірної Росії Єгор Сорін розповів, що керівництво Федерації лижних перегонів Росії має намір оскаржити рішення про дискваліфікацію. Про це повідомив російський канал "Матч ТВ".

Російський телеведучий Дмитро Губернієв назвав поведінку Большунова неналежною.

"Зверніть увагу: фін у боротьбі за друге місце трохи зміщується  це стиль Мартена Фуркада, до речі, який протягом двох років так у біатлоні виступав. І Большунов палицею б'є фактично двічі суперника ще до фінішу, програючи боротьбу за срібло. Після фінішу Большунов врізається у фіна, валить його з ніг... Це, звичайно, дуже неналежна поведінка з боку російського спортсмена", – зазначив він в ефірі телеканала.

Большунов – чотириразовий призер Олімпійських ігор 2018 року, чотириразовий срібний призер чемпіонату світу 2019 року.